in

9 yaşındaki hayvan hakları aktivisti, ‘Evcil hayvanlar da insandır!’

İspanya’da yaşayan 9 yaşındaki hayvan hakları aktivisti Kaleb Muhammed, Evcil hayvanların da insan olduğunu düşünüyor ve bunu tüm dünyanın bilmesini istiyor.

İspanya’da annesiyle birlikte yaşayan 9 yaşındaki hayvan hakları aktivisti Kaleb Muhammed, boş zamanlarının çoğunu barınaklarda gönüllü olarak geçiriyor.

Kaleb Muhammed’e hayvanları neden bu kadar sevdiği sorulduğunda “Hayvanlarla ilgili her şey harika. Sadece çok ilginçler.” cevabını veriyor.  

Newsday’in haberine göre, Muhammed yaptığı açıklamalarda “ Evcil hayvanlar da insandır. Hayvanlar da tıpkı insanlar gibi sevgiyi, bakımı, yemeği ve suyu hak ediyor.” İfadelerine yer verdi.

HAYVANLARA OLAN SEVGİSİNİ ANNESİNDEN ALIYOR

Muhammed, hayvanlara olan sevgisini Hayvanlara Zulmü Önleme Derneği’nde çalışan annesi Tisha’dan alıyor.

Newsday Kids, Kaleb’i, büyükanne ve büyükbabasının El Socorro’daki evinde, Kaleb’in ilk kez bir kapibara (tüylü bir kemirgen) ile tanıştığı yerde ziyaret etti. Yaptığı röportaj boyunca enerji dolu olan Muhammed etrafındaki hayvanlarla etkileşim kurmak için oldukça heyecanlıydı.

Muhammed, kafese girdiğinde içgüdüleri devreye girdi ve hayvanı sevip oynamaya başladı. Yeni hayvanlarla tanışmak ve etkileşim kurmak söz konusu olduğunda Muhammed tam bir korkusuz gibi davranıyor.

Görüşme sırasında Muhammed, büyükanne ve büyükbabasının komşusunun yetiştirdiği bir tavuğu eline aldı. Muhammed, İlk kez bir tavuğu tutmanın nasıl bir his olduğu sorulduğunda, “Nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum, tavuk gibi hissettim” dedi.

EN SEVDİĞİM HAYVAN KAPLAN

Muhammed, en sevdiği hayvanın sert ve havalı olduğu için Kaplan olduğunu söylüyor.

9 yaşındaki Muhammed kaplanlarla ilgili “Bir keresinde hayvanat bahçesinde kaplanlarla tanıştım, gerçekten hiçbir şey yapmadılar ama yine de onlarla tanışmak gerçekten harikaydı.” dedi.

Muhammed, ne kadar hayvan beslediğini ve ne kadar hayvanla oynadığını hatırlayamayacak kadar çok hayvanla etkileşime girdiğini söylüyor. En unutulmaz hayvan etkileşimlerinden bazıları, Penal’deki Samsara Doğa Parkı’ndaki yılanlar ve atlar olmuştur.

Muhammed evinde Pumpkin, Cali, Toffe ve Bella adlı dört kediye baktığı belirterek “Kedileri evcil hayvan olarak seçtim çünkü bakımları kolay ve bolca sevgi gösterebiliyorlar.” diye konuştu.

SADECE HAYVANLAR İÇİN BİR YOUTUBE KANALI AÇMAK İSTİYORUM

Muhammed, ileride bir Youtuber olmak istediğini söylüyor.

Muhammed, kariyeri için koyduğu hedeflerden bahsederken ileride hayvanlar için de bir Youtube kanalı açmak istediğini söylüyor.

İklim aktivisti, ABD Yüksek Mahkemesi önünde kendini yaktı

Bursa semalarında 35 bin pelikanın göç yolculuğu