in

70 yaşındaki engelli kadın kuşları besliyor

70 yaşında fiziksek engelli Gülhanım Dal, kuşlar için yem satarak hem geçimini sağlıyor, hem de kuşların aç kalmalarının önüne geçiyor. Müşteri bulamadığında ise kuşları kendisi besliyor.

Eskişehir’de Reşadiye Camii çevresinde yanında getirdiği buğdayları satan 70 yaşında fiziksek engelli Gülhanım Dal, hem ailesinin ekonomisine katkı sağlıyor, hem de her gün düzenli olarak kuşların beslenmesine yardımcı oluyor.

Müşteri bulamadığında ise kendisi besleme yapıyor.

Kış aylarının gelmesiyle yiyecek bulmakta zorlanan kuşlar bu sayede karnını doyuruyor. Kuşlara yem atmayı çok sevdiğini belirten fiziksel engelli Gülhanım Dal, şunları söyledi:

“70 yaşında fiziksel engelliyim. Kuşlara yem atıp karınlarını doyurmam beni çok mutlu ediyor. Bu kış mevsiminde kuşlar, yem bulmakta zorlanıyorlar. Kuşlarla ilgilenmek ve kuşları yemle doyurmak büyük sevaptır. Kuşlar, Reşadiye camisi yanındaki parka her gün sürü halinde geliyorlar. Benim kuşlara yem atmamı bekliyorlar. Bende kuşların dilinden anladığım için onlara yem atarak besliyorum. Herkesin mutlu olduğu yönler vardır. Benim de mutlu olduğum yön, sürü halinde gelen kuşlara yem atmak ve bu kış gününde onları beslemektir. Kuşları seven, insanları da sever.”

Emrah Altındiş: Hayvanları yemek için katletmeyelim

Doğukan Manço’yu isyan ettiren görüntüler