in

12 yaşındaki Aykut ile yavru keçiyi, polis kavuşturdu

Yavru keçi Saniye kayboldu. Saniye’ye bakan Aykut polisten yardım istedi. Polis ekipleri, yavru keçiyi Aykut’a teslim etti.

İzmir’in Menemen ilçesinde yaşayan ve 12 yaşındaki Aykut isimli çocuğun baktığı yavru keçi Saniye kayboldu. Aykut, Saniye’yi bulmaları için polis ekiplerinden yardım istedi.

Asarlık Polis Merkezine giderek baktığı yavru keçisinin kaybolduğunu belirten 12 yaşındaki Aykut O. ve annesinin şikayeti üzerine Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kayıp keçiyi bulmak için çalışma başlattı.

Keçinin Asarlık Mahallesi’nde bir ağılda olduğunu tespit eden ekipler, Aykut’u da alarak yavru keçinin bulunduğu yere gitti. Burada keçiyi bulan polis ekipleri, yavru keçiyi küçük Aykut’a teslim etti.

Polislerin bulduğu keçisine kavuşan Aykut büyük sevinç yaşadı. Polis ekipleri, kaybolduğu sürede Saniye’ye sahip çıkan Rüzgar isimli çocuğun çok alıştığını ve ondan ayrılmak istemediğini fark etti. Polis ekipleri, durum üzerine Rüzgar’a bakması için yavru kuzu verdi.

AYKUT, SANİYEYİ AĞIL SAHİBİNE EMANET ETMİŞ

Aykut ile keçiyi teslim almaya gelen polis ekipleri, burada ağıl sahibi ile görüşünce gerçek ortaya çıktı. Aykut’un babasının, çiftlikten taşınacakları için yavru keçiyi ağıl sahibine verdiği, yaklaşık 2-3 gündür de yavru keçiye ağıl sahibinin oğlu Rüzgar’ın sahip çıktığı öğrenildi.

Keçinin tekrar Aykut’a teslim edilmesi üzerine gözyaşlarını tutamayan Rüzgar’a da polis ekipleri kayıtsız kalmadı. Asarlık Polis Merkezi ekipleri, küçük Rüzgar’a bakması için yavru kuzu verdi. Rüzgar kuzunun adını ‘Çikita’ koydu.

Hem Aykut hem de Rüzgar, Saniye ve Çikita’ya kavuştukları için polis ağabeylerine teşekkür etti.

Yılın en güzel van kedisinin yavruları çok sevildi

Otomobilini o halde görünce güvenlik kamerasını inceledi, karşılaştığı manzarayla şoke oldu