in

1 TL’nin değeri oldu… Hayvanlar beslenebiliyor

Kocaeli’de ilçe belediyesi ‘mamamatik’ düzeneğini sokaklara yerleştirmeye başladı. Düzenek,1 TL karşılığında mama verebiliyor.

Körfez Belediyesi tarafından ilçe geneline mamamatikler konulmaya başlandı.

Kocaeli’ye bağlı Körfez Belediyesi tarafından ilçe geneline mamamatikler konulmaya başlandı. Böylelikle vatandaşlar sokak hayvanlarını kolaylıkla besleyebilecek.
Mamamatiklerin ilki Körfez sahiline konuldu. Mamamatik ile birlikte vatandaşlar da sokaktaki evsiz hayvanları 1 TL karşılığında kolaylıkla besleyebilecek.

‘SAYISINI ÇOĞALTMAYI DÜŞÜNÜYORUZ’

Tütünçiftlik sahiline konulan mamamatiği ilk kullanan ise Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt oldu. İki kedi için mamamatiğe 2 TL atan Başkan Söğüt, “Sokak hayvanlarımıza yönelik her gün yeni bir adım atıyoruz. Onların sağlık ve bakımları için rehabilitasyon merkezimizi hayata geçirdik. İlçe genelinde mama noktaları oluşturarak yaz-kış beslenmeleri için gerekli olan mama desteğini sunduk. Son olarak hayata geçirdiğimiz mamamatik projesini hayata geçirdik. Mamamatiğe 1 TL atarak sokak hayvanlarımızı besleyebiliyoruz. Mamamatiğin sayısını ilerleyen günlerde çoğaltmayı planlıyoruz” dedi.

Kuş nüfusu 600 milyon azaldı

Kahramanmaraş’ta sarı benekli semender görüntülendi