in

Yavru köpekler bakımsızlıktan öldü; belediye sessizliğe gömüldü

Gümüşhane’de, belediyeye ait barınakta bulunan yavru köpeklerin bakımsızlıktan öldüğü iddiasıyla paylaşılan görüntüler yürek yaktı. Yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar, sosyal medyada yoğun tepkilere neden olan görüntülerle ilgili açıklama yapılmasını istedi.

Yavru köpekler bakımsızlıktan öldü; Belediye sessizliğe gömüldü

Türkiye’deki hayvan barınaklarından skandal görüntüler yayılmaya devam ediyor. Şimdi de Gümüşhane belediyesine ait barınaktan çekilen görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu.

Gümüşhane’de, Gümüşhane Belediyesi’ne ait ‘Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde köpeklerin bakımsızlık nedeniyle öldüğü iddiası tepkilere neden oldu.

Belediyeye ait barınakta bulunan özellikle yavru köpeklerin kanlar içerisinde cansız bir şekilde yattığı görüntüler yürekleri sızlattı ve sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Gümüşhaneli yaşam hakkı savunucuları, konunun aydınlatılmasını istedi.

OLAYLA İLGİLİ BELEDİYE AÇIKLAMA YAPMADI

Yaşam hakkınsa saygı duyan vatandaşların iddiasına göre vaktinden önce kısırlaştırma operasyonu yapılan köpeklerin gerekli bakımlarının yapılmaması nedeniyle meydana gelen vahim olayla ile ilgili Gümüşhane Belediyesi’nden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Gümüşhane’de, belediyeye ait barınakta bulunan yavru köpeklerin bakımsızlıktan öldüğü iddiasıyla paylaşılan görüntüler yürekleri sızlattı. Yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar sosyal medyada yoğun tepkilere neden olan görüntülerle ilgili açıklama yapılmasını istedi.

‘Kanlı, ölmüş hayvanların yanında canlı hayvanların ne işi var?’

Belediyeye ait barınağa, bu tür manzaraları görmemek için uzun bir süredir gitmediğini söyleyen Gümüşhaneli yaşam hakkına saygı duyan Sevim Köprülü, “Bizim hayvansever öğrencilerimiz şahit olmuşlar bu duruma. Bu manzarayla karşılaşmışlar. Bunun nedeninin ne olduğuyla ilgili bize bir açıklama yapmaları lazım. Ne oluyor orada?. Kanlı, ölmüş hayvanların yanında canlı hayvanların ne işi var? Ben oraya gitmek istemiyorum, gidince haftalarca hasta yatıyorum. 1 sene öncesine kadar benim gördüğüm kadarıyla orada hayvanlara iyi bakılıyordu fakat daha sonra bazı hayvanların kaybolması yine bizim dikkatimizi çekti. Nereye bıraktıklarını sorduğumuzda şehre bıraktıklarını söylüyoruz fakat gidip baktığımızda göremiyoruz. 2 senedir baktığım köpekler yok oluyor. Ne oluyorsa onların vicdanına bırakıyorum” diye konuştu.

Yaban domuzu ve yavrularına köylüler sahip çıktı

Guinness onayladı: İşte dünyanın yaşayan en uzun köpeği