in

Yavru kedi, Denizli’de girdiği aracın kaputundan Aydın’da çıkarıldı

Aracın kaputuna Denizli’de giren yavru kedi kaputun içinde Aydın’a kadar yolculuk yaptı. Aydın’a gelince kaputta olduğu fark edilen yavru kedi uzun uğraşlar sonucu kaputtan çıkarıldı. O anlar kameralara yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, Oğuzhan Çövüt Denizli’de bulunduğu sırada otomobilinin motor kısmından kedi sesi geldiğini fark etti. Kedi sesini duyan Çövüt, kendi imkanları ile kediyi dışarı çıkarmaya çalıştı.

Kaputtaki kediyi dışarı çıkaramayan Çövüt, Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekiplerinden yardım istedi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri uzun aramalar sonucunda kaputta herhangi bir kedinin olmadığını söyledi.

Sürücü Oğuzhan Çövüt, kaputun içinde kedi bulunamadığı için Aydın’a doğru aracıyla yola çıktı.

KAPUTUN İÇİNDEN TEKRAR KEDİ SESİ GELDİ

Denizli’den Aydın’a 150 kilometre mesafe kateden Çövüt, otomobilini Aydın’da bir otelin otoparkına park ederek aracından indi.

Yine otomobilin motor bölümünden kedi sesi geldiğini fark eden Çövüt bu sefer durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi, ihbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

Kısa sürede olay yerine gelen Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri kediyi otomobilin motor bölümünden çıkartmak için çalışma başlattı. Yaklaşık yarım saat süren çalışma sonucunda yavru kedi ekipler tarafından bulunduğu yerden kurtarıldı.

Yavru kedinin yolculuğu 150 kilometre sonra itfaiye ekiplerinin başarılı çalışmaları ile son bulurken, otomobil sahibi Oğuzhan Çövüt itfaiye ekiplerine teşekkür etti.

Kardeşinin vasiyeti üzerine köydeki evsiz hayvanlara bakmaya başladı

Denizli’de 8 milyon yıllık hayvan fosilleri bulundu