in

Yaralı köpeği uçakla Ankara’ya taşıdı

Siirtli yaşam savunucusu Mehmet Yüce, yaralı halde bulduğu köpeği uçakla Ankara’daki bir hastaneye taşıdı.

Hayvanları beslemek için Siirt’in Kurtalan ilçesine giden Mehmet Yüce, çöp kenarında bulduğu yaralı köpeği tedavi için önce Siirt’e götürdü. Ardından köpeğin ameliyatı için uçakla Ankara’ya gitti.

Siirtli yaşam savunucusu Mehmet Yüce, çöp konteynerinin kenarında araç çarpması nedeniyle vücudunun çeşitli bölgelerinde kırıklar oluşan bir köpeği tedavi ettirdi.

ANKA’nın haberine göre Yüce, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz gün Kurtalan’a beslemeye giderken bu yavru köpeği yol kenarlarında gördük, hemen alıp Siirt Üniversitesi’ne götürdük. Araç çarpması sonucu çok ağır bir şekilde kalça ve sırt, ayaklarda kırık olduğunu fark ettik. Siirt Üniversitesi’nde iki günlük tedavi yaptıktan sonra uçakla Ankara’ya getirdik. Lütfen yollarda çarptığınız sokak hayvanlarına öyle bırakıp gitmeyin. Buradan şoförlere sesleniyorum lütfen dikkat etsinler olur da alamıyorlarsa lütfen bizlere bildirsinler” dedi.

TEDAVİ EDİLİP SAHİPLENDİRİLDİ

Ankara’da tedavisi devam eden yavru köpeği sahiplendirdiğini belirten Yüce, “Kaç gündür bu yavru orada yol kenarında bu şekil bekliyordu. Şu anda Ankara’da tedavisi devam ediyor. Ameliyatını yapıp sahiplenirdik. Sürücüler liften daha dikkatli olsun” diye konuştu.

Gezi Parkı eylemleri, İstanbul’da son yeşillikleri korudu

Yılmaz Morgül, eşek ile şarkı söyledi