in

Yaralı bulunan yavru karaca tedaviye alındı

Osmaniye’de ormanda gezinti yapan bir vatandaş, yavru bir karacanın yaralı olduğunu fark edip durumu yetkililere bildirdi. İhbar üzerine yaralı olan yavru karacayı tedavi altına alan ekipler, yavru karacayı biberonla besledi.

Osmaniye’nin Hasanbeyli ilçesine bağlı Sarayova köyünde ormanlık alanda gezmeye çıkan bir vatandaş yavru bir karaca gördü. Yavru karacaya yaklaştığında yavru karacanın yaralı olduğunu fark eden vatandaş durumu İlçe Jandarma Komutanlığı’na bildirdi.

İhbar üzerine adrese İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekipleri sevk edildi. Bölgeye giden ekipler tarafından ilk kontrolleri yapılan yavru karaca vatandaştan teslim alındı.

Yaralı olan yavru karaca, HAYDİ ekipleri tarafından Osmaniye Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildi.

YARALI HALDEKİ YAVRU KARACA TEDAVİ ALTINA ALINDI

Ormanda yaralı halde bulunan yavru karaca, vakit kaybetmeden Veteriner Hekim İbrahim Alçı tarafından Yaban Hayvanı Acil İlk Müdahale Merkezinde tedaviye alındı.

İlk belirlemelere göre düşmeye bağlı olarak sağ arka bacak üzerinden yaralandığı belirlenen 1 aylık yavru karacaya antibiyotik içeren özel krem ve spreylerle ilk tedavisi uygulandı.

İlk tedavisi tamamlanan yavru karaca Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünde gözlem altına alındı.

TEDAVİSİ YAPILAN YAVRU KARACA BİBERONLA BESLENDİ

Veteriner Hekim İhbarim Alçı tarafından ilk tedavisi tamamlanan yavru karacaya biberonla süt içirildi. Yavru karacanın biberondan süt içerkenki sevimli halleri kameralara yansıdı.

Yavru karaca, sağlığına kavuşmasının ve uyum sağlayacak yetişkinlik seviyesine gelmesinin ardından yeniden doğal yaşam ortamına bırakılana kadar merkezde gözetim altında tutulacak.

Yargıtay’dan apartmanda hayvan beslemekle ilgili tuhaf karar

Türkiye’de yaşayan kedilerin soy kütüğü oluşturuluyor