in

Vefakâr koç dağları aşıp eski evine geldi

Eskişehir’den Kütahya’nın bir köyüne verilen koç, kaçarak eski evine geri geldi. Vefakâr koç, bunun için yaklaşık 30 kilometre yol aştı.

Seyitgazi’nin Gemiç Mahallesi’nde yaşayan ve besicilik yapan 60 yaşındaki Ahmet Kök, küçükbaş hayvanlarının bir kısmını Kütahya’da yaşayan başka bir kişiye verdi.

Aradan 5 gün geçtiğinde ise evinin önünde bir koç buldu. Daha sonra verdiği koç olduğunu anlayan Ahmet Kök, diğer kişiyi aradı. Kendisine geri kelen koçu tekrar göndermeye kıyamayan Kök, hayvanı geri aldı. Koçun yaklaşık 30 kilometrelik mesafeden evi geri bulması ise Kök ailesinde büyük şaşkınlık oluşturdu.

Eskişehir’den Kütahya’nın bir köyüne verilen koç, kaçarak eski insanına yaklaşık 30 kilometre mesafeden geri geldi.

Sattığı koçun 5 gün sonra kendisine geri gelmesiyle şok geçiren Ahmet Kök, hayvanını tekrar vermeye kıyamadığını söyledi. Verdiği kişiden koçunu geri alan Kök, hayvanının gelmesiyle yaşadığı şaşkınlığı şu ifadelerle anlattı:

“Koçu Kütahya’da bir köye satmıştım. Koyun ve kuzularla birlikte vermiştim. Koçu orada kaçırmışlar. Koç 5 gün sonra benim evimin önüne geri geldi. Koçla birbirimize baktık kaldık. Seslendim direk yanıma geldi. Yanıma iyice sokuldu. Koçun benim sattığım koç olduğunu anladım. Sattığım adamı aradım ve geri aldım. Koç yaklaşık 25-30 kilometre yol gelmiş. Kaçtıktan 5 gün sonra evimin önüne geri geldi. Yolda 3-4 farklı köyde diğer sürülere karışmış. Oralardan da kaçmış, hiç kimse tutamamış. Evimin önüne gelince durmuş.”

Oyuncu Burcu Özberk, köpeğine gösterilen tavır nedeniyle restoranı terk etti

Sıcakta bitkin düşen kuşa ve kaplumbağaya su verdiler