in

Stres altındaki boğalar, masaj ile sakinleşiyor

Stres altındaki boğalar, 73 yaşındaki bakıcı Sabri Bilge’nin masajları ile sakinleşiyor.

Bursa’nın Demirtaş Mahallesinde Demirtaş Barajına bitişik çiftlikte büyükbaş hayvanlara bakım yapan yapan 73 yaşındaki Sabri Bilge çevresinde “boğalara fısıldayan adam” olarak biliniyor.

Yaşlı çobanın en büyük özelliği stres altındaki boğaları bile kaşıyıp masaj yaparak kısa sürede adeta kuzuya dönüştürmesi.

Kendisinde bu yeteneğin doğuştan olduğunu iddia eden Bilge; bu özelliğini şu şekilde anlatıyor; “İstanbul’dan Tekirdağ’a gittim. Orada çiftlikte çalışıyorduk. 1-2 tonluk boğalar vardı. Yurt dışından gelen boğalardı. Kimse yanına yaklaşamıyordu.

Ben tek başıma 24 tane boğaya masaj yapıp sakinleştirdikten sonra kesime götürüyordum. Patron bile yanına yaklaşamıyordu.”

KÖPEĞİ YARDIM EDİYOR

Hayatında çobanlıktan başka hiçbir işte çalışmayan Sabri Bilge, şehirde evi olduğu halde baktığı hayvanların yanına yaptığı konteynerde yatıp kalkıyor. 200’e yakın büyükbaş hayvana çobanlık yapan Bilge’ye emekli polis narkotik köpeği Lady yardım ediyor. 12 yaşındaki Lady çiftlikteki hayvanlara bekçilik yapıyor.

Hayvanlardan ve doğadan uzak kalmanın kendisi için ölüm olduğunu belirten yaşlı çoban, “Hayvanlardan uzak kaldığımda çöker giderim ben. Bu işin sevabı da çok var. Peygamber Efendimiz “7 sene çobanlık yapan insan cennetlik” diyor. Biz 7 sene değil 7 yaşından bu yana dedelerden gelme çobanız. Hayvana hayatta zarar vermem, görüyoruz çoğu insan hayvanlara zarar veriyor. Allah’ın verdiği can onlar. Bazıları keserken eziyet ediyor Allah onların hakkından gelsin. Hayvanın tek ayağını serbest bırakıp kıbleye doğru yatırıp keseceksin. Hayvanı sevmeyen insanları hiç sevemez” diye konuştu.

Marmaris’teki yangında toprak altına gizlenerek kurtulan hayvanları arıyorlar

Marmaris’teki mucize: 4 gün sonra yangından sağ çıktı