in

MasterChef jürisi: Barınaklardan hayvan evlat edinmek önemli bir görev

MasterChef Türkiye jürisi, dün akşam yayınlanan bölümde barınaklarda ve sokaklarda yaşayan evsiz hayvanları evlat edinmenin önemli bir görev olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin en sevilen yarışma programlarından biri olan MasterChef Türkiye’nin dün akşam yayınlanan bölümünde, son dönemlerde hedef gösterilen ve barınaklara mahkum edilen sokaktaki hayvanlarla ilgi jürilerden; onları evlat edinelim çağrısı yapıldı.

Geçtiğimiz aylarda çok sevdiği kedisi Tarçın vefat eden jüri üyesi Mehmet Yalçınkaya, sokakta yaşayan 2 kediyi evlat edindiğini söyledi. Yalçınkaya, evlat edindiği kedilerine Bal ve Lucy adını verdi.

‘Bu hayvanların hiçbir suçu yok’

Sokaklarda yaşayan evsiz hayvanların hedef gösterildiğini de dile getiren Yalçınkaya, bu hayvanları evlat edinelim dedi:

“Yani gerçekten bu hayvanlarla ilgili çok ciddi tartışmalar var biliyorsunuz. Ama bu hayvanların hiçbir suçu yok olabildiğince sahiplenelim diyorum ben.”

Barınaklardan hayvan evlat edinmek önemli bir görev

Yalçınkaya’nın sözlerine katılan jüri üyesi Somer Sivrioğlu’da barınaklara mahkum edilen hayvanlara da dikkat çekerek, buralardan evlat edinmenin önemli bir görev olduğunu ifade etti:

“Özellikle barınaklardan kedi köpek almanın önemli bir görev olduğunu hepimiz düşünüyoruz.”

Kahramanmaraş’ta nadir görülen ‘Kleopatra kelebeği’ görüntülendi

Yemeğini sokaktaki yavru köpekle paylaştı: ‘Gel beraber yiyelim’