in

Köpek otelindeki ölüm savcılığa taşındı

Belin Naz Özışıkçılar, yurtdışına gitmesi gerektiği için köpeğini köpek oteline bıraktı. Ancak 2 gün bile geçmeden telefonla aranıp köpeğinin öldüğü haberi verildi. Dünyası başına yıkılan Özışıkçılar, olayı savcılığa taşıdı. Puffy’nin ölüm anları ise güvenlik kameraları tarafından kayda alındı.

Olay 18 Temmuz tarihinde Sarıyer’deki bir köpek otelinde gerçekleşti. Belin Naz Özışıkçılar, bir yurtdışı seyahati için köpeği Puffy’i yüzlerce kez dikkatli bakılması, büyük köpeklerle yan yana konulmaması tembihleriyle bir köpek oteline bıraktı.

BAKICI SALDIRIYA MÜDAHALE ETMEDİ

Özışıkçılar’ın bunca tembihine rağmen büyük cins köpeklerle aynı yere konan 3 kiloluk Pomerian cinsi Puffy, Amerikan cinsi büyük ırk bir Staffordshire köpeğinin saldırısına uğradı.

Saldırının gerçekleştiği anda Puffy’nin hemen önünde olan bir bakıcı telefonuyla ilgilenerek saldırıya müdahale etmedi. Öyle ki saldırının ardından Puffy birkaç saniye boyunca öylece yerde yattı.

Saldırının ardından ana damarlarından ısırılan Puffy, çok kısa bir süre içerisinde hayatını kaybetti.

OLAY SAVCILIĞA TAŞINDI

Olayın ardından Özışıkçılar, bilinmeyen bir numara tarafından arandı ve Özışıkçılar’a Puffy’nin öldüğü söylendi. Yurtdışında bulunan Özışıkçılar haberi alır almaz ilk uçakla İstanbul’a geldi.

Yaşanan olayın ardından Özışıkçılar, avukatı Yasemin Babayiğit aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Dilekçede müşteki Özışıkçılar’ın Kurban Bayramı tatili için ilk defa Puffy’i emanet edecek bir yer bulamadığı ve hayvan otelinin sahibi Neva D.T. ile iletişime geçtiği belirtilerek, seyahat öncesinde Puffy’i eşyaları ile birlikte otele bıraktığı anlatıldı.

Dilekçede Özışıkçılar’ın yurt dışında olduğu sırada bilinmeyen bir numaradan arandığının anlatıldığı, arayan kişinin kendisine Puffy’nin öldüğünü söylediği belirtildi.

Otelde çalışan bir kadının saldırıyı görmesine karşın durdurmadığının anlatıldığı dilekçede, işletmecinin öncesinde otele en fazla 12 köpek alınabileceğini söylediği ancak otelde 22 köpeğin kaldığı kaydedildi.

Dilekçede saldırı sonrasında Puffy’inin olay yerinde öldüğü ve veteriner hekime ölmüş bir şekilde götürüldüğü belirtildi.

Suç duyurusu dilekçesinde, otel sahibi Neva D.T. ile otel çalışanının ‘görevi kötüye kullanma’ suçundan 1 yıldan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

OLAY ANI KAMERALAR TARAFINDAN KAYIT ALTINA ALINDI

Öte yandan Puffy’e saldırı anı köpek otelinin güvenlik kameraları tarafından kayıt altına alındı. Görüntülerde Staffordshire cinsi büyük ırk bir köpeğin Puffy’e saldırdığı, saldırı anında olay yerinde bulunan görevlilerin ise olaya müdahale etmediği görülüyor.

Yaralı yavruyu korumak isteyen karga insanları kovaladı

Fazıl Say’ın kedisi piyano çaldı