in

Kediyi balkonda iple bağlı halde tuttular!

Ankara Keçiören’de Suriyeli oldukları iddia edilen bir aile, evlerine aldıkları kediyi balkonda boynundan iple bağlı şekilde tuttu! Yapılan uyarılara rağmen kedi hala bağlı olarak tutulmaya devam edilince; vatandaşların şikayetleri üzerine Ankara Valiliğinden verilen talimatla harekete geçen ekipler, kediyi vicdansız ailenin elinden kurtardı. Kedinin ipten kurtulmaya çalıştığı o anlar ise cep telefonu kameralarına yansıdı.

Kediyi balkonda iple bağlı halde tuttular!

İnsanlıktan utandıran olay Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşandı. Suriyeli oldukları iddia edilen bir aile, evlerine aldığı kediyi balkonda boynundan iple bağladı.

1,5 ay önce yapılan şikayetler üzerine eve giden HAYDİ ve Ankara Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekiplerinin uyarısıyla kedi ipten çözüp içeriye alan vicdansız aile, yine tekrar kediyi balkonda boynundan bağlı şekilde tutmaya devam etti.

Kedinin ipten kurtulmaya çalıştığı görüntüler, Instagram’da ankarakedisahiplen adlı sayfada paylaşıldı ve daha çok kişiye ulaşması için yaşam hakkına saygı duyan herkesin şikayette bulunması istendi.

Yaşanan eziyete sessiz kalmayan yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar, CİMER üzerinden şikayette bulundu.

Yapılan şikayetler üzerine Ankara Valiliğinden verilen talimatla tekrar harekete geçen ekipler, vicdansız ailenin elinden kediyi kurtardı.

Kediyi balkona bağlayan şahıs hakkında ise adli ve idari işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

Kedinin kurtulduğu haberini Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) Başkan Yardımcısı Haydar Özkan Twitter hesabından paylaştı.

https://twitter.com/haydarozkan06/status/1538157737032417280

Özkan, aynı zamanda kediyi balkona bağlayan şahıs hakkında da adli ve idari işlem başlatıldığını duyurdu.

Not: Video görüntülerinde çekimden kaynaklanan görüntü bozukluğundan dolayı kedinin rengi siyah olarak gözükmektedir.

SEVİMLİ KEDİNİN HUZURLA YAŞAYACAĞI BİR YUVA ARANIYOR

Ankara DKMP, Haydar Özkan ve ankarakediköpeksahiplendirme sayfasının çalışmalarıyla kurtarılan kedi için huzurla yaşayabileceği bir yuva aranıyor.

Instagram’da ankarakediköpeksahiplendirme sayfasının yaptığı paylaşımla kedinin güvende olduğu ve yeni bir yuva arandığı duyuruldu.

Farenin dalından dut yeme keyfi kameralara yansıdı

Araştırma: Grönland’da bazı kutup ayıları iklim değişikliğine uyum sağlıyor