in

İzmir’de ‘zehirli kıyma’ ile hayvan katliamı yaptılar

İzmir’in Tire ilçesinde ‘zehirli kıyma’ ve mama verildiği iddia edilen 6 köpek ile 2 kedi hayatını. Polis ekipleri şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

Kan donduran olay sabah saatlerinde ilçeye bağlı Adnan Menderes Mahallesi’nde meydana geldi. Resulzade Bulvarı ve çevresinde yaşayan vatandaşlar, sabah dışarı çıktıklarında kaldırımlarda ve arsalarda köpek ve kedi cesetleriyle karşılaşınca dehşete düştü.

Bazı hayvanların can çekiştiğini gören çevre sakinleri yardımcı olmak isteseler de hayvanları ölümden kurtaramadı.

Olayla ilgili inceleme başlatan Tire Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, köpeklerin zehirlendiği ihtimali üzerinde duruyor.

Ekipler, civarda yaptığı araştırmalarda ele geçirdikleri kıyma ve mamaları muhafaza altına alarak, incelemeye gönderdi. Yapılan ilk tespite göre 6 köpek ve 2 kedi öldü. 

Hayvanların cansız bedenleri, belediye ekibi tarafından sokaktan toplandı.

Hayvanların zehirlendiği iddiası üzerine harekete geçen Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

KUŞLARIN DA ETKİLENDİĞİ BELİRTİLDİ

Tire Doğal Yaşamı Ve Hayvanları Koruma Derneği, yaptığı sosyal medya paylaşımında olaydan kuşların da etkilendiğini duyurdu.

Paylaşımda, şu ifadeler yer aldı:

TİRE’DE KATLİAM VAR! Adnan Menderes Bulvarında canlara katliam yapıldı. Çok sayıda sokak canı kıymanin içine atılan zehirle öldürüldü. Kuşlar bile. Bu canlara bunu yapanlar mutlaka cezalarını alacaklar hem hukuki anlamda hem de ilahi adalet SENİ SİZİ BULUP GEREĞİNİ YAPACAK.

‘Köpeklere zehirli et verilsin’ diyen Yıldız Tilbe hakkında savcılık kararını verdi

Engelli maaşını 45 kediye ayırdı