in

Hayvan Foseptiğine giren dört kişi yaşamını yitirdi

Muğla’da yaşayan dört kişi bir çiftliğin hayvan foseptiğine çalışma yapmak için girdi. Çalışma için içeri giren kişilerden uzun süre haber alınamayınca ekipler olay yerine gitti. Baygın vaziyette bulunan dört kişi hastanede yaşamını yitirdi.

Olay Muğla’nın Menteşe ilçesi Kafaca Mahallesi Pürem Sokak üzerinde bulunan Can Çiftliği’nde meydana geldi.

Elde edilen bilgilere göre foseptik çukurundaki kalıpları sökmek amacıyla dört kişi foseptik çukuruna çalışma için girdi. Çalışmanın başlamasından ardından uzun bir süre boyunca bu dört kişiden haber alınamadı.

Kendilerinden haber alamayan yakınları durumdan şüphelenerek 112 Acil Çağrı Merkezi’ni aradı. Olay yerine Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, 112 ambulans ve jandarma ekipleri sevk edildi.

İÇERİDEN BAYGIN HALDE ÇIKARTILDILAR

Üzerine beton dökülen ve 50 santimetrelik bir girişi olan foseptik çukuruna itfaiye ekipleri maske takarak girdi. Çukurdan içeride çalışma yapan İlkay Altındal, Tuncay Altındal, Taner Karaçin ve Kenan Can baygın vaziyette çıkarıldı.

4 kişi kuyuda biriken metan gazına maruz kaldı.

İlkay Altındal, Kenan Can, Taner Karaçim ambulans ile kaldırıldıkları Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Tuncay Altındal da bir özel hastanede yaşamını yitirdi.

Olay sonrası jandarma ekipleri bölgede güvenlik önlemleri aldı. Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı olay yerine gelerek incelemelerde bulunup görgü tanıklarını dinledi.

Skandal rapor: 1,5 metrelik su samurları 25 cm suda yaşayabilirmiş!

Düşen yavru balaban kuşunu hayatta tutmaya çalışıyor, yetkililerden yardım bekliyor