in

Doğum yapan kedinin ayağına tuğla düştü; vatandaşlar ayağının kesilmesinden kurtardı

Zonguldak’ta yeni doğum yapan bir kedinin ayağına inşaat halindeki bir binadan tuğla düştü. Kedinin halini gören duyarlı vatandaşlar tarafından veteriner kliniğine götürülen kedi ameliyata alındı.

Zonguldak’ta yakın zamanda doğum yapan bir kedinin ayağına inşaat halindeki bir binadan tuğla düştü. Duyarlı vatandaşların durumu fark etmesi üzerine kedi ve yavruları kent merkezindeki bir veteriner kliniğine götürüldü.

DUYARLI VATANDAŞLAR KEDİNİN AYAĞININ KESİLMESİNE RAZI OLMADILAR

İddiaya göre kedinin götürüldüğü klinikteki veteriner hekimler tarafından kedinin kurtarılabilmesi için ayağının kesilmesi gerektiği söylendi.

Ancak duyarlı vatandaşlar kedinin ayağının kesilmesine razı olmadıkları için kediyi başka bir kliniğe götürdüler.

AYAĞINA TUĞLA DÜŞEN ANNE KEDİ AMELİYATA ALINDI

Kedi, getirildiği klinikte veteriner hekim Önder Alkan tarafından muayene edildi. Tomografisi çekilen kedi hızlıca ameliyata alındı. Ameliyatın başarılı geçmesinin ardından sağlığına kavuşan anne kedi yavrularıyla birlikte gözetim altına alındı.

Ameliyatın başarılı geçmesinin ardından açıklamalarda bulunan veteriner hekim Önder Alkan, “Yeni bir tomografi tetkikleriyle kırıkların nasıl olacağını ne yapılabileceğini tespit ettik.

Operasyona aldık, 4 tarak kemiği kırılmıştı. Kemikler parçalanmıştı. Tomografinin de bize verdiği kolaylıkla ameliyata aldık.

Ameliyat sonrası kedimiz şu anda basmaya başladı. Ayak kısaca kesilmekten kurtuldu.” diye konuştu.

Veteriner hekim Önder Alkan, “Şu anda yavrularına bakıyor gayet sağlıklı. Bugün taburcu edeceğiz.

Sokak hayvanı bakan arkadaşlar var. İlgilendikleri için teşekkür ediyoruz. Sokakta kalmış olsaydı telef olacaktı.

Bir uzvunun kesilmesi ile alakalı belli kriterler var. Tuğlanın çok büyük olması, orada ki dokunun tamamen bozulması, damarların ve sinirlerin hasar görmesi, o bölgeye tutan kemiklerin tamamen kırılması, tek kırık olmaması.

Bu ileri görüntüleme teknikleri gerektiriyor. Bu tetkikleri yaptıktan sonra ameliyata alıp kurtarılıp, kurtulamayacağına karar veriyorsunuz. Yoksa normal bir röntgenle bu iş maalesef olmuyor” açıklamalarında bulundu.

Deniz Akkaya, köpekleri taciz eden çocukların toplatılmasını talep etti

Anadolu Lisesinin yeni öğrencisi kedi ‘Turşu’