in

Denizlili çiftçi, yaralı bulduğu baykuşa bakıyor

Denizli’nin Buldan ilçesinde yaşayan Metin Kaymakçı, tarlada yaralı halde baykuş buldu. Bulduğu ve “Evlat” adını koyduğu baykuşun sağlığına kavuşması için ona gözü gibi bakıyor.

Buldan ilçesi Tekke bölgesinde çift süren Metin Kaymakçı, tarlada gördüğü baykuşun uçmadığını fark etti.

Baykuşun yanına yaklaşınca bir ayağın yere basmadığını ve yaralı olarak görmesiyle birlikte hemen eline alıp veteriner hekime götürdü.

Veteriner hekim tarafından yapılan tedavinin ardından baykuşun çok aç ve susuz kaldığını gören Kaymakçı, kendi evinde kuşun geri kalan tedavisini sürdürdü.

Yalnız yaşaması sebebiyle evine aldığı baykuşa ‘Evlat’ ismini koyan Kaymakçı, kuşun kendisine dost olduğunu söyledi.

Baykuşun doğanın bir parçası olduğunu belirten Kaymakçı, hayvanı Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edeceğini açıkladı.

‘BAYKUŞUN ADINI EVLAT KOYDUM’

Kendisinin doğa dostu olduğunu belirten çiftçi Metin Kaymakçı, şunları kaydetti: “Çift sürerken bir kuşun uçmadığını gördüm. Puhu kuşu olarak da bilinen baykuş olduğunu anladım. Elime aldığımda sol ayağını sağ ayağıyla tuttuğunu gördüm. Kırık veya felçli olabilir diye düşündüm. Veterinere götürdüm ve tedavisini yaptırdım. Baykuş su ve kıyma verdim. Zavallı hayvan çok açtı ve susuz kalmıştı. Doğal hayatın bir parçası olan baykuşu Milli Parklar Müdürlüğüne kendi ellerimle teslim edeceğim. Yalnız yaşayan bir insan olduğum için adını ‘Evlat’ koydum.”

Keçiler zifte yapıştı, ölümden vatandaşlar kurtardı

Atatürk ve İstiklal Yürüyüşüne katılan köpeğe İnebolulular sahip çıktı