in

Demir çubuk ve tekmelerle köpeği öldürdüler

Kocaeli’de bir şirket sahibi ve çalışanı, köpekleriyle kavga eden başka bir fabrikanın köpeğini demir çubuk ve tekmelerle vurarak öldürdü

Kocaeli’de köpekleriyle kavga eden fabrikanın köpeğini demir çubuk ve tekmelerle vurarak öldüren şirket sahibi ve çalışanı gözaltına alındı.

Olay, Dilovası Mermerciler Sanayi Sitesi’nde bulunan bir şirketin bahçe kısmında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, şirketin köpeğiyle karşı fabrikanın köpeği kavga etmeye başladı. İddiaya göre, şirket yetkilileri karşı fabrikanın köpeğini demir çubuk ve tekmelerle vurarak öldürdü.

Güvenlik kamerasına da yansıyan olay ile ilgili hem hayvan dernekleri hem de çevredeki fabrika çalışanları, olayı gerçekleştiren şahıslar hakkında şikayetçi oldu. Şikayet üzerine şirket sahibi ve çalışanı gözaltına alındı.

KÖPEĞİ DEMİR ÇUBUK VE TEKME İLE ÖLDÜRDÜLER

Olayı gerçekleştirenlerden şikayetçi olan firma çalışanı Gülseren Ahikadıoğulları şunları aktardı:

“Bugün saat 10.00 sıralarında karşı fabrikanın köpeğiyle kendi fabrikamızda baktığımız köpek kavga etmeye başladı. Karşı fabrikanın yetkilileri bizim güvenlik görevlilerimize bağırarak ve küfürler ederek yanına çağırdı. Karşı fabrikadakiler köpeğimizi demir çubukla vurmuş ve tekmelemişler. Bizler arkadaşlarla olay yerine giderek olaya müdahale etmeye çalıştık. Firma yetkilisi olduğunu düşündüğümüz kişilere köpeğe vurarak onu kızdırdığını bahsetmiş olmama rağmen köpeğe demir çubuk ve tekmeyle vurmaya devam ettiler ve köpeğin ölmesine sebep oldular.

Kendi köpeklerinin zarar görmesinden korktukları için bunu yaptılarsa eğer bu saatten sonra kendi köpeklerine nasıl bakabilecekler. Çünkü kendi köpekleri için başka bir köpeği katlettiler. Burada 30’ya yakın köpek kavga ediyor ancak burada kavga ettikleri için köpek ölmüyor. İnsanlar köpekleri öldürüyor. Hep köpekler suçlanıyor ve köpeklerin insanları öldürdüğünden bahsediliyor ama unutmayalım ki bugün bizim köpeğimizi öldüren bir insan. O köpeğin bir insanı öldürmesini sağlayan da bir insan. Hiçbir hak, hiçbir hukuk, hiçbir yasa köpeği öldürdükten sonra ‘Çöp çuvalınızı alın, cesedinizi buradan kaldırın’ deme hakkına sahip değildir. Olayla ilgili jandarma ekipleri geldi ve suç duyurunda bulunduk. İnsanlara değer verdiğiniz kadar hayvanlara değer vermezseniz eğer yaşamakla alakalı bir umudunuz olmasın”

Nadir görülen kara ağaçkakan 4 yıldır minarede yaşıyor

Sıcağa dayanamadılar: 2 bin sığır hayatını kaybetti