in

Bu görüntüler yürek burktu, köpek ölümleri bitmiyor!

Kırşehir’de yol kenarında ölü köpekler bulundu. Köpekleri besleyen Melek Yıldız, korkunç görüntüleri sosyal medyadan paylaşımıyla duyurdu.

Kırşehir’de yaşayan yaşam hakkı savunucularından Melek Yıldız, sosyal medya hesabından yayımladığı görüntülerle Çiçekdağı ilçesi yolundaki sokakta yaşayan köpek ölümlerine dikkat çekti.

Yıldız, sokakta yaşayan köpeklere yardımda bulunuyor. Son dönemlerde köpek ölümlerinin arttığını söyledi.

Endüstriyel tesislerin bulunduğu Çiçekdağı ilçesi yolu üzerindeki köpekleri beslemek için gittiği esnada bazı köpeklerin ölü olduğunu dile getirdi.

Korkunç görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşan Yıldız, “Kırşehir’de hayvan bakma, besleme, barınma ve tedavi işlerini gönüllü üstleniyorum. Yaşadığım olay ilk değil belki sonda olmayacak. Besleme yaptığım bölgelerden birinde hayvan ölümlerinin olduğunu gördüm.”

Ölen köpekler içinde yavru köpeklerinde olduğunu belirten Yıldız, “15 kadar yavrunun öldüğünü gördüm. Sanki 2 haftadır ölüleri orada gibi, şişmişler kokmuşlar” dedi.

Yıldız, “İçişleri Bakanlığından hayvan ölümlerinde ihmali olan ya da etkisi olan kişilerin cezalandırılmasını talep ediyorum. Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırşehir Şube Müdürlüğü yetkilileri de Çiçekdağı Bölgesi’nde telef olan köpeklerin farklı zamanlarda öldüğünü, sebebinin beslenme veya hastalık olabileceğini belirtti” dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerinin de köpeklerin ölüm sebebinin belirlenmesi için numune aldığı öğrenildi.

Daha önce de Manisa’da zehirlenerek ölen köpekler bulunmuştu.

10 yıldır baktığı köpeği barınakta kayboldu!

Yılanların Aşığı, 33 yıldır yılanlarla yaşıyor