in

Bilecik’te ücretsiz aşı kampanyası

Bilecik’e bağlı Bozüyük Belediyesi tarafından duygusal insanı olan kedi ve köpekler için ücretsiz kuduz aşısı kampanyası düzenlendi.

Bozüyük’te ücretsiz kuduz aşısı yapıldı.

Uygulama ile 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanununa göre duygusal insanı olan köpekler de belediye tarafından kayıt altına alınıyor.

Bozüyük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Veterinerlik Hizmetleri bünyesinde Belediye Mezbahasının bahçesinde yapılan aşılamayla birlikte kuduz riskinin ortadan kaldırılması ve ilçedeki duygusal insanı olan köpeklerin kontrol altına alınması amaçlanıyor.

Ayrıca kedi ve köpek bakan insanlara, kedi köpek aşı takvimi, üreme tablosu, kedi ve köpeklerin bakımında nelere dikkat edilmesi gerektiği, kışın araç içerisine saklanabilecek kedi ve köpekler için yapılacak kontroller gibi önemli konularda da bilgiler veriliyor.

İki gün süren ücretsiz aşı kampanyası hakkında memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, “Bu kampanya ile hayvanlarımız hem ücretsiz olarak kuduz aşısı oluyor, hem de canlarımız hakkında bilmediğimiz konularda yetkililerden bilgi alıyoruz. Bu güzel hizmet için belediyemize ve Başkanımız Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na teşekkür ediyoruz” dediler.

Evinde geyik ve karaca kafaları bulundu

Didim’de Vegfest heyecanı başladı