in

Bayram tatiline çıkan esnaf kepenk kapatınca aç kalan hayvanların yardımına koştu

Diyarbakır’da bayram tatiline çıkan esnaf kepenk kapatınca aç kalan sokaktaki hayvanlar için harekete geçen Yılmaz Acu, motoruyla sokak sokak gezerek yemek ve su dağıttı.

Bayram tatiline çıkan esnaf kepenk kapatınca aç kalan hayvanların yardımına koştu

Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Belediyesinde görevli aynı zamanda Sokak Hayvanlarını Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı olan Yılmaz Acu, Kurban Bayramı tatilinde kepenkleri kapatarak tatile çıkan esnafın sokakta beslediği hayvanların imdadına yetişti.

Tatil boyunca esnaftan umdukları yemek ve su gelmeyen sokakta yaşayan evsiz hayvanlar, karınlarını doyurmak için toplu halde dolaşmaya başladı.

Motoruyla 7 noktada yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlarla iletişime geçerek yaklaşık 2 bin 500 hayvana günde 3 öğün şeklinde mama ve su dağıtımı yapan Acu, vatandaşlardan sokaktaki hayvanlara yardım etmeleri konusunda destek beklediğini söyledi.

‘herkes kendi bölgesindeki hayvanlara sahip çıkarsa hayvanlar aç kalmaz’

Acu, “Birçok esnaf bayramda kapattı, bende bu arada hayvanlarımıza mama dağıttım. Biz hayırseverler olarak bu hayvanlarımızı düşünerek günde 3 öğün yemeklerini dağıttık. Diyarbakır’da hayvan severler var ama yeterli değil, daha çok hayvan sever olsun. Havalar ısındı hayvanlar susuz ve mamasız kalıyorlar. Yaklaşık 7 noktada bulunan hayvanlara hayırseverlerle birlikte yemeklerini veriyorum, onlarda dağıtıyor, ortalama 2 bin 500 sokak hayvanına mama dağıtıyoruz. Motosikletle gecenin geç saatinde bile yemeklerini dağıtıyoruz. Herkesten çok rica ediyorum insanlık adına Allah için atık yemeklerinizi ve bir tabak suyu kapınızın önüne bırakın. Bunlarla en büyük hayra nail olacaksınız herkese görev düşüyor, herkes kendi bölgesindeki hayvanlara sahip çıkarsa hayvanlar aç kalmaz” dedi.

Kendisine destek veren hayırseverlere teşekkür eden Acu, gelen yardımları bekletmeden hayvanlara ulaştırdıklarını söyledi.

Nesli tehlike altında olan kelaynak ailesine 39 yavru katıldı

Sıcaktan etkilenen kaplumbağaya pet şişede su içirdi