in

Araba kaputundan tavşan çıktı

Sinop’ta bir aracın kaputunda tavşan olduğu ihbarı üzerine bölgeye giden itfaiye ekipleri gördüklerine inanamadı. Tavşanı araçtan çıkartan itfaiye eri, “İlk defa böyle bir ihbar aldık.” dedi.

Dün sabah saatlerinde Sinop’ta Barış Manço Parkı civarında sokakta kendi halinde gezen bir tavşan görüldü. Tavşanı cep telefonuyla kaydeden vatandaşlar, tavşanın insanını göremeyince tavşanı kendi haline bıraktı.

Olayın yaşandağı günün akşamında ise 112 Çağrı Merkezi’ne bir aracın kaputunda tavşan olduğu ihbarı geldi. İhbar üzerine Sinop Belediyesi İtfaiye Ekipleri olay yerine intikal etti.

Kaputu açtıklarında motorun alt tarafında kocaman bir tavşan olduğunu gören itfaiye ekipleri şaşkına uğradı.

Sinop Belediyesi itfaiye eri Seyit Çetinkaya ve Sercan İlyas Gül, yaklaşık 15 dakika süren uğraşları sonucunda tavşanı kulaklarından tutarak aracın kaputundan çıkardılar.

İLK DEFA BÖYLE BİR İHBAR ALDIK

Tavşanı bulunduğu yerden çıkaran Sinop Belediyesi itfaiye eri Seyit Çetinkaya, ilk kez böyle bir ihbarla karşılaştıklarını ve şaşırdıklarını söyledi.

Çetinkaya, “112 Çağrı Merkezi’nden ihbar düştü, tavşanın arabanın kaputunda kaldığı söylendi. Biz de ilk defa böyle ihbar aldık, kedisi köpeği anlarız da ilk defa tavşan anonsu geldi.

Olay yerine gittiğimizde araç sahibi yoktu, polis arkadaşımız aracın sahibine ulaştı. Geldikten sonra da kaputu açtık, 10-15 dakika içerisinde tavşanı kulağından tutup çıkarttık” diye konuştu.

BİZİM İÇİN HER CANLI HER ZAMAN ÖNEMLİ

Konuşmasının devamında Çetinkaya, “Karanlıkta ilk başta bulamadık, köşede lastiğin arasına sıkışmış. Biraz uğraştık tabi tavşan da bayağı büyüktü. İşimizi yaptık, görevimizi yerine getirdik. Bildiğiniz gibi bizim için her canlı her zaman önemlidir” dedi.

Tekirdağ’da kovanları kırdılar; 4 milyon arı yaşamını yitirdi

3 aylık tedaviden sonra özgürlüğüne kavuşacak