in

10 yaşındaki kız, köpek kurtarma operasyonunu göz yaşlarıyla izledi

Erzincan’da kenarlarında korkulukları olmayan Vasgrit deresine evsiz bir köpek düştü. Düştüğü derede balçık içinde kalan köpeği görüp ihbar eden 10 yaşındaki kız kurtarma çalışmalarını göz yaşları içinde izledi.

Erzincan’ın Kavakyolu semti içerisinden geçen ve bazı bölgelerinde korkuluk olmayan Vasgirt deresine evsiz bir köpek düştü. Dereye düşen köpek, derenin içerisindeki balçığa saplanıp kaldı.

O bölgeden geçmekte olan Salih Sevimli ve 10 yaşındaki kızı Tuğçe Sevimli deredin içinde çamur balçığa saplanmış haldeki köpeği fark etti.

Salih Sevimli bir süre kendi olanaklarıyla köpeği kurtarmaya çalıştı ancak başarılı olamayınca durumu itfaiyeye bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri derenin içerisinde balçığa saplanan köpeği kurtarmayı başararak dereden yukarı çıkardılar.

Ayağının kırıldığı tahmin edilen köpek daha sonra tedavisinin yapılması için hayvan barınağından gelen ekiplere teslim edildi.

DEMİR KORKULUKLARIN OLMAMASINA TEPKİ GÖSTERDİLER

Tüm bunlar olurken köpeğin kurtarılmasını izleyen çevredeki vatandaşlar derenin kenarlarında korkulukların olmamasına tepki gösterdi.

Köpeğin düştüğü noktadan çocuklarında düşebileceğini ifade eden Salih Sevimli, “Buradan Allah göstermesin çocukta düşüp vahim sonuçlar olabilir. Bu nasıl bir ihmaldir. Şuraya demir korkuluk yapılamıyor mu?” diye konuştu.

KÖPEĞİN KURTARILMASINI GÖZ YAŞLARI İÇERİSİNDE İZLEDİ

Köpeğin derede balçık içerisinde olduğunu ilk gören 10 yaşındaki Tuğçe Sevimli, köpeğin kurtarılma çalışmalarını göz yaşları içerisinde izledi.

Tuğçe Sevimli, “Buradan geçerken köpeğin derede olduğunu gördüm. Babama söyledim. İtfaiyeye haber verdik. Gelip kurtardılar. Ama buranın açık bırakılması çok tehlikeli” dedi.

3 aylık tedaviden sonra özgürlüğüne kavuşacak

Kuyuya düşen köpeklerin kurtarılma anları kameralara yansıdı