in

Zorlukları Aşıp Veteriner Oldu ama Kanunu Aşamadı

Bütün zorlukları aşarak Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olan 112 santim boyundaki Emine Merve Küçük, devlet memuru olmak istiyor. Fakat engelli raporu alamadığı için devletin sağladığı engelli memur kontenjanından faydalanamıyor. 
Zorlukları-Aşıp-Veteriner-Oldu-ama-Kanunu-Aşamadı-ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ülkemizde önce sınav zorluğunu aşmak zorundasınız, ardından üniversite hayatı başlar. Ancak iş sahibi olmak ne yazık ki o kadar kolay değildir. İş hayatında ise, binlerce zorluk kapıda karşılar insanı. Sınavlar, mülakatlar ve yitip giden hayaller. Aslında Emine Merve Küçük’ün hayatı da bundan çok farklı değil. Sağlık Kurulu raporu alamadığı için engelli haklarından hiçbir şekilde yararlanamıyor. Merve’nin devletin sağladığı imkanlardan yaralanabilmesi için akondroplazi hastalarının da en az yüzde 40 engelli sayılması gerekiyor.

Çalışkanlığı ve azmiyle engelleri bir bir aşıp veteriner olan Merve, akondroplazi yani ‘ırsi cücelik’ hastalığının Sağlık Bakanlığı’nın özürlü oranları cetveline girmesini çok istiyor. Hayvanları çok seven kardeşim, klinikte sedyeye yatırdığı hayvanları tabure üzerine çıkarak büyük bir özenle tedavi ediyor. Merve, en çok büyük baş hayvanları muayene ederken zorlanıyor. Meslek aşkı sayesinde onun da üstesinden geliyor.

Sağlık kurulu raporu alamadığı için engelli haklarından hiçbir şekilde yararlanamıyor. Şu anda 25 yaşında olmasına rağmen 112 santim uzunluğunda. Araçlara binerken zorluk yaşıyor. Kıyafet bulmakta zorluk çekiyor. Organlarından herhangi biri eksiklik yok, ama boyu kısa olduğu için hayatında çok zorluk yaşıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

insanligi tartmakta ajanimo 1 1

Kilo Değil İnsanlığı Tartmakta!

mr ajanimo1

Artık Hayvanların MR’ı da Güvenle Çekilebilecek