in

Ziftten Kurtarılan Köpek Dostumuz İngiltere’ye Gidiyor

Geçtiğimiz günlerde zifte yapışmış şekilde bulunup kurtarılan köpek dostumuz, tedavisinin ardından İngiltere’ye götürülecek.

2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muğla‘nın Seydikemer ilçesinde fotoğraf çekimi için Patara plajına giden gelin ve damat tarafından zifte yapışmış şekilde bulunan köpek dostumuz İngiltere’ye gidiyor. Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı’nda tedavi edilen köpek dostumuz Fethiye’de tatil yapan İngiliz çift tarafından sahiplenildi. Köpek dostumuz tedavisinin tamamlamasının ardından İngiliz çift ile beraber İngiltere’ye götürülecek.

Muğla‘nın Seydikemer ilçesinde fotoğraf çekimi için Patara plajına giden çift yol kenarında durdukları sırada zift birikintisine yapışmış bir köpek gördü. Kendi imkanları ile köpeği çıkarmaya çalışan çift ve arkadaşları başarılı olamayınca itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yaralı köpeği kurtardı. Vücudunun büyük bir bölümü zift kaplanan köpek hareket edemiyordu. Zavallı köpek geceyi itfaiye binasında geçirdikten sonra sabah saat 9 sularında Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı’na götürüldü. Köpek dostumuzun vücudunun zift ile kaplanmış yerlerini gaz yağı ile temizleyen Veteriner hekim, dostumuzun vücudunun tahriş olmuş bölgelerine tedavi uygulayacaklarını ve hayatta tutmaya çabalayacaklarını aktardı.

Halen kontrol altında tutulan köpeği, ilçede tatil yaptığı sırada barınağı ziyaret eden ve adlarının açıklanmasını istemeyen İngiliz bir çift, sahiplendi. Köpeğin 2-3 ay süren test ve işlemlerin ardından İngiltere’ye götürüleceği ve yaşamına orada devam edileceği belirtildi.

o

‘Sağlıklı olduğunu haber alan herkes çok mutlu oldu’

Köpeğin hayatta kalması için yoğun çaba gösterdiklerini belirten veteriner Emre Kangal, Türkiye’nin her yerinden çağrı ve mesajlar aldıklarını söyledi. Yavrunun tedavi sürecinin sosyal medya kullanıcıları tarafından da yakından takip edildiğini anlatan Kangal, “Sağlıklı olduğunu haber alan herkes çok mutlu oldu. Çok olumlu tepkiler aldık. Artık eski sağlığına kavuşmasına da az kaldı. Ona bir isim vermedik. Köpek ziyarete gelen İngiliz bir çift tarafından sahiplendi. İsmini onlar verecektir. 2-3 ay sürecek bir süreç var önümüzde. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından İngiltere’ye götürülecek ve kalan yaşamına orada devam edecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oç

Kim Demiş Ördekler Uçamaz Diye

kedi öç

İstanbul’un Kedileri Dünyaya Açılıyor