in

Ziftten Kurtarılan Köpeğin Durumu Düzeliyor

Kocaeli´nin Körfez ilçesinde tankerden döküldüğü tahmin edilen zift birikintisine yapışan köpek itfaiye ekiplerinin çalışması sonucu kurtarılırken, hayvan bakımevinde banyo yaptırılarak, bakıma alındı.

Körfez Barbaros Mahallesi Hürriyet Bulvarı´nda dün boş arazide ağzı da zifte yapışmış köpeği görenler, durumu Körfez Belediyesi´ne bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekibi, köpeği bulunduğu yerdeki ziftle birlikte aldı. Hareket edemeyen köpek, itfaiye müdürlüğü arkasındaki bahçeye getirildi. Belediye veterinerinin telefonla verdiği bilgiler doğrultusunda hareket eden görevliler, önce köpeğe zarar vermeden çevresindeki ziftleri aldı daha sonra mazot yardımı ile hayvanın yapışan kafası, ayakları ve kuyruğu ziftten temizlendi. Köpek daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi´ne götürüldü.

Ziftten Kurtarılan Köpeğin Durumu Düzeliyor 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Geçici bakımevine getirildiğinde bitkin olan hayvan, veteriner hekim ve görevli personeller tarafından ılık suyla banyo yaptırıldı. Üzerine yapışan ziftin çıkması için bir süre daha bakımevinde kalacak olan köpeğe vitamin takviyeleri yapılacak.

Ziftten Kurtarılan Köpeğin Durumu Düzeliyor 1

Zifte bulaşan köpeği tedavi eden Veteriner Hekim Koray Özgür, “Geçici Bakımevi Merkezimize gelen köpeğimizi muayene ettik. Köpeğimiz 2 yaşında erkek. Bize geldiğinde vücudunda yüksek miktarda petrol türevi maddeler bulaşmış bir şekilde geldi. Herhangi bir yarası yok ama bazı yerleri tahriş olmuş durumda. Şu anda üzerindeki zifti büyük ölçüde temizledik ve zararlı etkenlerden uzaklaştırmaya çalıştık. Gerekli tedavilerini yaptık, muhtemelen bir iki banyo daha geçirecek. Hayvan barınağımızda birkaç hafta içinde sağlığına kavuşacak. Daha sonra da aşılaması ve kısırlaştırılması yapılacak” dedi.

Ziftten Kurtarılan Köpeğin Durumu Düzeliyor 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

rine Ağlayaraİlahiyatçı Ömer Döngeloğlu Hayvan Cinayetlek İsyan Ett Sana Allah Ahirette O Zehri Yutturacaköç

İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu Hayvan Cinayetlerine Ağlayarak İsyan Etti: Sana Allah Ahirette O Zehri Yutturacak

kuadasibelediyebaskani omer gunel

Kuşadası Belediye Başkanı’ndan Hayvanseverlere Müjde: Fayton Faaliyetlerine Son Verildi