in

Zehirlenen Sakat ve Hasta Köpeklerinin Başında Göz Yaşı Döktü

Emekli öğretmen Nurten Selvi’nin, Bursa’daki çiftliğinde kendi imkanlarıyla baktığı sakat ve hasta köpeklerden 11 tanesi zehirlendi. Zehirlenen köpeklerden 4’ü hayatını kaybetti. 7 tanesi ise yaşam mücadelesi veriyor.

Keles ilçesinde yaşayan emekli öğretmen Nurten Selvi, 33 sokak köpeğini sahiplenerek ilçeden 1 kilometre uzaklıktaki bağ evinde kendi imkânlarıyla bakıyor. Emekli öğretmenin baktığı sokak köpeklerinden 11 tanesi kimliği belirsiz kişilerce zehirlendi. Zehirlenen köpeklerden 4 tanesi hayatını kaybetti. Köpeklerinin zehirlendiğini anlayan emekli öğretmen hemen veteriner hekim çağırtıp hayvanlara müdahale ettirdi. Müdahale edilen hayvanlar zehirlenmenin üzerinden 2 gün geçmesine rağmen acılar içinde kıvranıyor. Ölen ve acılar içinde kıvranan köpeklerinin başında göz yaşlarına boğulan hayvansever, köpeklerini zehirleyenlere, “Bu canlardan ne istediniz” diye sordu.

Zehirlenen Sakat ve Hasta Kopeklerinin Basinda Goz Yasi Doktu 8

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bu canlardan ne istediniz?

Sokakta bulduğu sahipsiz köpeklere 12 yıldır baktığını ifade eden Nurten Selvi, “Ben burada felçli, kör ve sakat köpeklere bakıyorum. Bizim bağ evimiz ilçeye 1 kilometre uzaklıkta. Kimseye bir zararımız yok, ama köpeklerimi birileri zehirli mamayla zehirlemiş. Köpeklerimden dördü öldü. 7 tanesi ise günlerdir acılar içinde kıvranıyor. Kimseye zararı olmayan köpeklerden ne istediniz? Bu hayvanlar bağ evimizde tel örgüyle çevrili bahçede yaşıyor. Kaç gündür acı içinde kıvranıyorlar” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karsta Ineklerde Uygulamali ‘Reproduktif Ultrasonografi Kursu

Kars’ta İneklerde Uygulamalı ‘Reprodüktif Ultrasonografi’ Kursu

Kuyuya Dusen Yavru Kopekleri Itfaiye Ekipleri Kurtardi

Kuyuya Düşen Yavru Köpekleri İtfaiye Ekipleri Kurtardı