in

Zabıta kediyi ‘aykırı’ buldu

Bolu Belediyesi’ne bağlı zabıtalar işyerinde kedi bulunmasını ‘ruhsat iptal ve işyeri kapatma’ nedeni olarak gösterdi.
bolu-internet-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet Caddesi’ndeki internet kafede denetim yaptı. Denetim sonucunda zabıtalara göre mevzuata aykırı 3 eksiklik tespit edildi. Zabıta memurları Mustafa Çeşme ve Sabahattin Usta imzasıyla işyeri sahibi Olcay Özkök’e tebliğ edilen belgede, ‘İşyerinde evcil hayvan (kedi) bulunmaması gerekir’ maddesi de yer aldı.

bolu-belge-ajanimo

İşletme sahibi Özkök, evcil hayvanların işyerinden kaldırılması yönündeki maddeye tepki gösterdi. İşyerinde evcil hayvan yaşamasının ruhsat iptal nedeni gösterilmesine anlam veremediğini belirten Özkök, şöyle konuştu:

“15 yıldır bu işi yapıyorum ve 15 yıldır işyerimde sokak kedilerini besliyorum. Hayvanlar soğuk günlerde içeriye giriyor, karınlarını doyuruyor ve ısınıyor. Sayıları bazen 2-3, bazen 6-7 oluyor. Ben belediyeden işyerimin karşısındaki alana kedi barınak evi konulmasını talep ettim ama yapılmadı. Şimdi bu suçmuş gibi 15 yıldır beslediğim sokak kedilerini 15 gün içinde işyerimden kaldırmazsam, ruhsatımın alınacağı tebliğ ediliyor. Ben böyle bir saçmalık hayatımda ilk defa görüyorum. Bunlar sokak hayvanı ve kimseye zararı yok. Maddi olarak da bu hayvanların üzerinden bir şey kazanmıyorum. Kendi cebimden maddi imkânlarım el verdikçe mama alıyorum. 15 yıldır denetlenirim zabıta tarafından, ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım. Bugüne kadar hiçbir müşterimden de bir şikâyet almadım.”

Olcay Özkök, diğer 2 eksikliği yerine getireceğini, ancak kedileri işyerinden çıkarmayı ise düşünmediğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12735892 10153860696353563 1408704892 n

Ankara’da Ölen Canlar için Çok Üzgünüz!

kopek katili burdur bucak ceza 2014

Burdur’da Köpeklerin Öldürmesine Kesilen Ceza: 5 bin 460 TL