in

Yüzlerce Balıkçıl Kuş Ölü Bulundu!

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yüzlerce kuş türüne ev sahipliği yapan ve koruma altında bulunan Nehil Sazlığı’nda onlarca kuşun ölmesi korkuya neden oldu.

Yüksekova ilçe merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunan Köprücük köyü yakınlarındaki sazlıkta, çok sayıda balıkçıl kuşun ölmesi üzerine yetkililer harekete geçti. Olay yerine gelen ekipler, kuşların nasıl öldüğünün tespiti için Van’a gönderilmek üzere numune aldı. Köy sakini Hikmet Demir, sazlık bölgesinde gezerken ölen kuşlarla karşılaştığını belirterek, “Her yerde ölen kuşlar var. Hem şaşırdık hem de çok korktuk. Neden öldüklerini de bilmiyoruz. Hemen yetkililere haber verdik. Hayatımda böyle bir şeyle karşılaşmadım” dedi.

AW993244 08

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Doğa Koruma Milli Parklar Yüksekova Şube Şefi Erhan Konür ise, balıkçıl kuşlarının telef olduğu ihbarı üzerine bölgeye geldiklerini belirterek, “Gerekli incelemeleri yaparak numune alıp Van’a göndereceğiz. Bunların neden ve nasıl öldüğünü bilmek istiyoruz. Zirai ilaç kullanımı olabilir, sudan zehirlenmiş olabilirler. Bunlarla ilgili gerekli incelemeleri yapıp numune alarak Van Doğa Koruma Milli Parklar Bölge Müdürlüğüne göndereceğiz. Kurum olarak da takipçisi olacağız” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sincapları Turşu Bidonuna Sakladılar

Sincapları Turşu Bidonuna Sakladılar!

hastane köpek

Ambulansı Takip Ederek İnsanın Kaldırıldığı Hastanaye Gelen Köpek, Kapıdan Ayrılmıyor