in

Yuvasından Düşen Yavru Kumru, Sepetli Araç ile Yeniden Yuvaya Çıkartıldı

İzmir’de yuvasından düşen yavru kumru hayvan dostu kişiler tarafından, bir elektrik dağıtım firmasına ait sepetli araç ile yuvasına konuldu.

 

İzmir’in Bergama ilçesinde elektrik direği üzerinde yuva yapan kuşun yavrularından biri düşerek yaralandı. Yavru kuşun düştüğünü gören Ahmet Araç, kuşu yüksekte olan yuvasına ulaştıramayınca kendi evine götürerek beslemeye karar verdi. Ancak akşam saati olmasına rağmen anne kuşun yavrusunu aramaktan vazgeçmediğini gören Araç, elektrik dağıtım firmasından yardım istedi. Sepetli araç ile gelen çalışanların yardımı ile yavru kumru elektrik direğinin üzerinde bulunan yuvasına bırakıldı.

“ANNE KUŞUN YAVRUSUNU ARADIĞINI GÖRÜNCE DAYANAMADIM…”

Kuşu yuvasına ulaştırmanın mutluluğunu yaşadığını söyleyen Ahmet Araç, “Kuşun uçamadığını görünce alıp eve getirdim ancak kuşun annesinin akşam olmasına rağmen yavrusunu aradığını görünce dayanamadım. Yuvanın elektrik direğinin üzerinde olmasından dolayı elektrik dağıtım şirketini arayarak yardım istedim. Onlar da sağ olsunlar hemen gelerek yardımcı oldular. Televizyonlarda hayvanlara çok kötü davranan, hatta öldüren kişilerin haberlerini gördüğümüz bu zamanlarda yavru kumruyu annesine kavuşturmaktan mutlu oldum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yaralı kuşlar tedavi altına alındı

Belediyeden Yaralı Kuşlarla İlgili Açıklama

Ajanimodan Hayvana Şiddet Suç mu Kabahat mi Araştırması

Ajanimo’dan Hayvana Şiddet “Suç mu Kabahat mi?” Araştırması