in

Yüreği Hayvan Sevgisiyle Dolu Rizeli Hamdu Sena’ya Ödül

Rize’de doğum yapan keçiyi sırtında taşımasıyla gündeme gelen Hamdu Sena’nın hayvan sevgisi karşılıksız kalmadı.

Rize’de yeni doğum yapan keçisini sırt çantasında taşıması ile gündeme gelen Hamdusena Bilgin ilgi odağı oldu.

rize2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvansever kız çocuğuna hediyeler verildi. Sosyal medyada paylaşılan, sırt çantasında taşıdığı yeni doğum yapan keçi fotoğrafı ile fenomen olan Rize’nin İkizdere İlçesi Yağcılar Köyü’nde yaşayan 11 yaşındaki Hamdusena Bilgin, bu hareketi ile ’Rizeli Heidi’ olarak anılıp ilgin odağı olmuştu.

riza3

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, Rize Şube Başkanı Fahrettin Melemşe ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bugün hayvansever kız çocuğunu köyündeki evinde ziyaret ettiler. Birlik olarak kız çocuğuna ve ailesine dizüstü bilgisayarlar ve fotoğraf makinesi hediye edildi.

rize1on

Ayrıca Bilgin’in bir yıllık eğitim masrafı üstlenildi. Başkan Çelik burada yaptığı konuşmada, iki çocuğun davranışları ile herkese insanlık dersi verdiklerini belirterek “İnsanlık namına örnek teşkil edecek bu davranışlarından dolayı ben yavrularımı kutluyorum. Hayvan sevgisi çok önemlidir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğduğu topraklar Rize’den yüreği şefkat dolu bu çocuklarımızın çıkması bizim için sürpriz değildir. Rize insanının mert ve yüreği sevgi dolu insanlar olduğunu biz biliyorduk” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vesonrayolbittion

Hayvanlara Tecavüzü Özendiren Arsızlık “Ve Sonra Yol Bitti”

abbasağa köpeğe tecavüz

Abbasağa Parkı’nda Bir Şahıs Köpeğe Tecavüz Ederken Yakalandı