in

Yurdun Dört Bir Yanından Tek Bir Ses: “Katliam Yasasına Hayır”

Hayvan severler hayvanları koruma kanununda değişiklik öngören düzenlemenin geri çekilmesi ve yeniden düzenlenmesi için yurdun dört bir yanında eylem yaptı.

Hayvan hakları savunucuları, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanarak başbakanlığa gönderilen hayvanları koruma kanununda değişiklik öngören düzenlemenin geri çekilmesi ve yeniden düzenlenmesi için birçok şehirde eş zamanlı eylem yaptı.

Yurdun Dört Bir Yanından Tek Bir Ses: "Katliam Yasasına Hayır"

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yurdun dört bir yanında eylem yapan hayvan aktivistleri, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın “Hayvana eziyete hapis cezası getiriyoruz” , “Hayvanseverlere bayram müjdesi vereceğiz”, “Petshoplarda kedi köpek satılmayacak” gibi göz boyayıcı manşetlerle basına servis ettiği ve özellikle sokak hayvanlarının sonunu getirecek 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun hayvan hakları derneklerinin görüşleri alınarak değiştirilmesini talep etti.

Yurdun Dört Bir Yanından Tek Bir Ses: "Katliam Yasasına Hayır"

İstanbul’da toplanma yeri olan Kadıköy Rıhtımda toplanan yaklaşık 300 hayvan aktivistinin katıldığı çeşitli sivil toplum örgütlerinin de destek verdiği eylemde hayvan severler tasarının geri çekilmesi için slogan attı. Yasa tasarısını eleştiren pankartlar taşıyan hayvan severler adına Burak Özgüner ile Şebnem Aslan açıklama yaptı.

Yurdun Dört Bir Yanından Tek Bir Ses: "Katliam Yasasına Hayır"
Sokak hayvanları için yapılan eylemin amacını anlatan Burak Özgüner, “Bugün Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanarak başbakanlığa sunulan hayvanları ölüme soykırıma sürgüne deneye tecride ve bilinmeze gönderilmemesi için tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak toplanmış bulunuyoruz. Ara talebimiz tasarının başbakanlıktan geri çekilerek sivil toplum kuruluşları barolar, meslek örgütleri meslek profesyonelleriyle tekrardan tartışmaya açılarak hayvanlar aleyhindeki maddelerin tamamen değiştirilmesidir” dedi.

Yurdun Dört Bir Yanından Tek Bir Ses: "Katliam Yasasına Hayır"
Sokak hayvanları için hazırlanan yasa tasarısının yeniden hazırlanmasını isteyen Şebnem Aslan, “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda değişiklik yapılması için Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nca hazırlanan özellikle sokak hayvanları için sürgün ve ölüm içeren yasa tasarısı katliamlara sebep olmadan çekilmeli ve yeniden hazırlanmalıdır. Talebimiz bu tasarının sivil toplum kuruluşları akademisyenler veteriner hekimler odaları ve baro hayvan hakları komisyon ve merkezleriyle tekrar görüşülüp çözüm odaklı olarak ve sokağın gerçeklerine eko dengeye vicdani ve insani koşullara uygun olarak yeniden hazırlanmasıdır” diye konuştu.

Yurdun Dört Bir Yanından Tek Bir Ses: "Katliam Yasasına Hayır"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Belediye Başkanı Timsahla Evlendiöç

Belediye Başkanı Timsahla Evlendi!

cat 1398831 960 720 758x426

Kedi Dostunuz Kendini Temizlemiyor Mu?