in ,

Yunus Kılıç’tan Hayvan Hakları Konusunda “Biz Kimleri Vekil Seçtik” Dedirten Skandal Açıklamalar

Hayvanları Koruma Kanun tasarısı hakkında konuşmak üzere Bengü Türk Tv’ye konuk olan Yunus Kılıç, yaşam hakkı savunucuları ve hayvanlar hakkında “Biz kimleri vekil seçtik” dedirten skandal açıklamalara imza attı. Kılıç açıklamalarıyla akıllara, bu ülkede kanunlar masumu korumak için mi yoksa çoğunluğu memnun etmek için mi hazırlanır sorusunu getirdi!

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı, AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, hayvan hakları yasa tasarısını anlatmak üzere katıldığı Bengü Türk TV kanalındaki Biraz Konuşalım programında, “Biz kimleri vekil seçtik” dedirten skandal açıklamalara imza attı. Devlete hizmet etmek üzere seçilen, hazırlanmakta olan hayvan hakları komisyonunda da yer alan ve aynı zamanda da veteriner hekim olan milletvekili Yunus Kılıç; programdaki açıklamaları sırasında yaşam hakkına saygı duyan hayvan hakkı savunucularını “karşı cephe” diyerek ötekileştirdi. Sitelerin, apartmanların, mahallelerin şahsi alanlar olduğunu ve “Burada besleme yapamazlar.” diyerek besleme yaptıkları için yaşam hakkına saygısı olmayan insanlar tarafından mobinge ve şiddete maruz kalan hayvan hakkı savunucularını hedef gösterdi. “Medyayı iyi kullanan birçok hayvansever de kendini vakfetmiştir, asıl işi budur, öncelikli işi budur, başka işle de uğraşmaz. Vakti de var yani” diyerek yanıltıcı bilgilerle toplum nezdinde yaşam hakkına saygı duyan hayvan hakkı savunucularını küçümseyen ve küçük düşürmek amaçlı cümleler kurdu. Bir veteriner hekim ve de bu millete hizmet etmek üzere seçilen bir vekil olmasına rağmen sokak hayvanlar konusunda toplumda panik yaratacak ifadeler de kullanan Yunus Kılıç, “Şimdi tek başına buradan bakarak kanun çıkarırsak yarın emin olun siz de oturduğunuz apartmana gidemezsiniz, ben de bulunduğum muhitte dışarıya çıkamam.” diye talihsiz cümleler kurdu ya da Freud’un dediği gibi bilinç altındakileri açık etti. Yunus Kılıç, veteriner hekim olmasına rağmen, şehirdeki semtin sakini köpekleri, köylerde koruma amaçlı beslenen ve kapının önüne zincirle bağlı olduğu için alan koruması yapan köpekler gibi değerlendirerek böylesi talihsiz bir açıklama yapmış oldu. Çünkü köy yaşamında kedi ya da köpek amaçsız beslenemez, bir görevi olmak durumunda. Köy zihniyetini devam ettirenler, şehirdeki kedi ve köpeğin insan hayatındaki rolünü anlamakta zorlanıyorlar. Hayvan haklarının sınırını da belirleyen milletvekili Yunus Kılıç, kediye bile tecavüz eden insanların olduğu bu ülkede, başka bir talihsiz cümle kurdu ve “insanların haklarına tecavüz etmeyinceye kadar hayvan haklarını savunabiliriz.” dedi.

TBMM Tarim Orman ve Koyisleri Komisyonu Baskani Yunus Kilictan Skandal Aciklamalar

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yüzde 90’nı Müslüman Olan Bu Ülkede, Yüzde 90’ı Köpeklerin Sokaktan Toplanmasına Tamam Der mi?

Yüzde 90’nın müslüman olduğu bir ülkede yüzde 90’nın köpeklerin sokaklardan toplanmasına tamam diyeceğini ifade eden Yunus Kılıç, “Allah’ın sessiz kulları” diyen bir dinin mensuplarının Allah’ın sessiz kullarının toplanarak rehabilitasyon merkezlerine kapatılmalarına tamam diyeceğini belirterek, bu coğrafyadaki müslümanın kutsal kitapta yazılanın aksi hareket edebileceğini söylemiş oldu. Vekil olarak halka ve hakka hizmet etmek üzere seçilmiş değil de lütuf da bulunmuşlar gibi konuşan Yunus Kılıç, “Biz şunu da söyleyebilirdik, alacağız bütün hayvanları toplayacağız, rehabilitasyonlarda bakacağız. Yapabiliriz de. Yüzde 90’da buna tamam der. Ama böyle yapmadık.” şeklinde konuştu.

Hayvan hakları ile ilgili bir yasanın görüşüleceği komisyonun başkanı tarafından söylenen bu sözler skandaldır! İşte Ak Parti Milletvekili, “hayvanları koruma kanun tasarısını” hazırlayan komisyondaki üyelerden biri olan ve aynı zamanda tasarının görüşüldüğü Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunun Başkanı Yunus Kılıç’ın hayvan hakkı savunucuları, hayvanlar ve hayvan hakları yasa tasarısına ilişkin Bengü Tv’de yaptığı skandal açıklamalar:

Kanunlar Masumu Korumak İçin mi Yoksa Çoğunluğu Memnun Etmek İçin mi Hazırlanır?

“Topluluk olarak yaşıyoruz. Hayvanların haklarını savunalım hep beraber, ama insanların haklarına tecavüz etmeyinceye kadar. Bakın bu çok önemli. Bunu söylediğimde karşı cephe , hayvanların bu halde olması insanlar yüzünden. evet, avcı toplayıcılıktan bugüne kadarki seyre bakarsanız doğru. Ortada bir hal var bunu çözmek lazım. Hayvan sayısını zaten kontrol edilebilir sayıya indirdiğim zaman bu maraza ortadan kalkacak. Herkesin, sahipli, gözü gibi baktığı, kendi baktığı hayvanı olacak. Oraya gelene kadar asıl problem; sadece sesi çok çıkan, efendim birtakım örgütlenmeleri becermiş, sesini çok duyuran, sosyal medyayı iyi kullanan birçok hayvansever de kendini vakfetmiştir, asıl işi budur, öncelikli işi budur, başka işle de uğraşmaz. Vakti de var yani. Şimdi tek başına buradan bakarak kanun çıkarırsak yarın emin olun siz de oturduğunuz apartmana gidemezsiniz, ben de bulunduğum muhitte dışarıya çıkamam. Bakın Çiğdem’de oturuyorum ben, ülkenin en iyi ilçesi sayılır bildiğimiz Çankaya. Kızım tıp fakültesinde okuyor, küçük de değil, benim bahçemi kullanamadığı gibi sokağa da çıkamıyor. Küçük bir araba aldım, evin dibine park ediyor, uzakta park yerimiz var, oraya park edemiyor çünkü arada bir mesafe var yürümesi lazım ve köpekler var mahallede… Dazer’lar var, birtakım dalga boyları yayarak köpekleri ürküten, bu da aslında köpeğe bir işkence ama çaresiz kaldığımız için bunlardan buldum. Bahçemizde hayvan beslemek istiyorlar. Başka siteden gelip benim sitemde besleme yapamazsın. Belediyeler, muhtarlıklar alanlar belirlesin. Böylece hayvan beslemesi yapan kişiler, site sakinleriyle, apartman sakinleriyle boğuşmak zorunda kalmaz. Benim şahsi arazime girip hayvan besleyemezsin. Mahalle benim şahsi alanımdır. İnsanın yaşam alanlarına saygı duyarak. Hayvanlara mekanlar gösterilebilir. Spora giden insanlar görüyorum, herkesin elinde bir demir sopa, değnek. Ormana gidiyorsun nereden köpek çıkacağını bilmiyorsun. 3-5 yıl daha, karşılıklı olarak sorumluluk kimde olursa olsun getirmiş olduğumuz olumsuz bir hal var. Bunu ortadan kaldırabilmek için kanunda herkese verdiğimiz yükümlülükleri güzel yaparsak 5-6 yıl sonra bunları konuşmayacağız.”

Barınakları Ziyarette Biyo Güvenlik Şartı!

Türkiye’de 4 milyonun üstünde kedi, köpek olduğunu ifade eden Yunus Kılıç “İnsanlarla yaşamak zorunda kalan hayvan varlığımızı zapt altına almamız gerekir.” dedi. Hayvan hakkı savunucularını barınakları ziyaret edip edemeyeceklerine ilişkin soruya da; “Elbette ziyaret edebilecekler. Hayvanları ziyaret etmenin de şartları var; Biyogüvenlik şartların sağlanması lazım. Benim hijyenik tuttuğum barınaklara paldır küldür giremezsiniz. Kamera sistemi olacak.” şeklinde cevap veren Yunus Kılıç, barınak hastalığından ölen hayvanların olduğu bir ülkede, dışarıdan gelen insanların barınağa mikrop taşıyacağını ifade etmesi ilginç oldu.

TBMM Tarim Orman ve Koyisleri Komisyonu Baskani Yunus Kilictan Skandal Aciklamalar 1

Yunus Kılıç’ın Akıl Almaz Açıklamalarına Yaşam Hakkı Savunucularından Tepki Gecikmedi

Köpeklerden korkan insanların ellerinde demir sopayla gezmelerini normal karşılayan, sokakta hayvan beslenilmesine karşı olan komisyon başkanı Yunus Kılıç’ın akıl almaz açıklamalarını halka dayandırarak yüzde 90’ının beklentilerinin tamamen bu yönde olduğunu söylemesi, yüzde 90’nın müslüman olduğu bu ülkedeki müslümanların kutsal kitabında yazılanın aksi hareket edebileceğini söylemiş olmasına karşı taraf olarak gördüğü yaşam hakkı savunucularında tepki geldi. İşte o tepkilerden bazıları :

“Hayvan Düşmanları Yine Hortladı”

TBMM Tarim Orman ve Koyisleri Komisyonu Baskani Yunus Kilictan Skandal Aciklamalar 4

Hayvan Hakları Savunucularına ‘Azgın Azınlık’ Deniyor

TBMM Tarim Orman ve Koyisleri Komisyonu Baskani Yunus Kilictan Skandal Aciklamalar 5

6. Madde Yok Edilmeye Çalışılıyor

TBMM Tarim Orman ve Koyisleri Komisyonu Baskani Yunus Kilictan Skandal Aciklamalar 6

“Siz Nesiniz Vahşi Çoğunluk mu ?”

TBMM Tarim Orman ve Koyisleri Komisyonu Baskani Yunus Kilictan Skandal Aciklamalar 7

“Ben Bir Avukatım Boşta Gezer Değilim Hayvan Haklarını da Savunuyorum.”

TBMM Tarim Orman ve Koyisleri Komisyonu Baskani Yunus Kilictan Skandal Aciklamalar 8

“Hayvanların Hakları İçin Sesimizi Yükseltmeye Devam Edeceğiz.”

TBMM Tarim Orman ve Koyisleri Komisyonu Baskani Yunus Kilictan Skandal Aciklamalar 10

Türk Televizyonlarında Hayvan Düşmanlığı Hedef Gösteriliyor.

TBMM Tarim Orman ve Koyisleri Komisyonu Baskani Yunus Kilictan Skandal Aciklamalar 9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bozkirin Ortasinda Biyolojik Cesitliligi ile Buyuleyen Todurge Golu 1

Bozkırın Ortasında Biyolojik Çeşitliliği ile Büyüleyen Tödürge Gölü

Sislide Patileri Yuruyen Merdivene Siksan Kopek Yurekleri Agza Getirdi

Şişli’de Patileri Yürüyen Merdivene Sıkışan Köpek Yürekleri Ağza Getirdi