in

Yunanistan’da Profesörü SOKAK KÖPEKLERİ mi Öldürdü?

Yunanistan’da bir profesörün köpekler tarafından öldürüldüğü haberi dünya basınında yankı uyandırırken, Türk Basını da olaya duyarsız kalmayıp SOKAK köpeklerini hedef gösterdi!

Yunanistan’da gerçekleşen olayda, ülkenin kuzeydoğusundaki Maronya’da bir arkeolojik alanı gezerken saldırıya uğrayan kadın, saldırıya uğrarken ailesini arayıp haber vermişti. Ailesinin uyarısı üzerine dağlık bölgede arama çalışmaları başlatılırken Pazar günü profesörün parçalanmış cansız bedenine ulaşılmıştı.

Bu üzücü olay üzerine basına servis edilen olayda SOKAK KÖPEKLERİ algısı yaratılarak, sokaklarda insanlarla iç içe yaşayan masum köpekler yapmışçasına vahşi ve saldırgan görüntülerle bir düşmanlık başlatıldı.

Screen Shot 2017 09 25 at 16.32.41

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sokak köpeklerine düşmanlığıyla bilinen Hıncal Uluç, Ege Cansen hafta içinde yazdıkları yazılarla sokaklardaki köpeklerin toplanmasını hatta daha ileriye giderek uyutulmasını istemişti. Son olarak bugün eski model Gizem Özdilli sokak köpekleri düşmanlığına dahil olarak “Sokaklarda başıboş köpek istemiyoruz. Hayvanseverler hepsini alsın evlerine, eğitsin” açıklaması yaparak. hayvan düşmanlığını sürdürdü.

Bu açıklama üzerine hayvanseverlerin yoğun tepkisiyle karşılaşan Özdilli, twitter hesabını gizlemek zorunda kaldı!

hincaluluc

GERÇEKTEN ‘SOKAK KÖPEKLERİ’ Mİ ÖLDÜRDÜ!

Yunanistan’da gerçekleşen acı olayı incelediğimizde olayın hiçte yansıtıldığı gibi SOKAKTAKİ KÖPEKLER tarafından gerçekleştirilmediğini göreceksiniz.

Öncelikle ülkenin kuzeydoğusundaki Maronya’da bir arkeolojik alanı gezerken gerçekleşiyor. Yani SOKAKTA değil dağlık bir bölgede!

Yunanistan’da 1 milyondan fazla sokak köpeği var ve sokaklardaki köpeklerden kurtulmak adına yerel yönetimler topladıkları hayvanları aç, susuz kalacakları dağlık bölgelerde ölüme terk ediyorlar. Yerel yönetimlerin ölüme terk ettiği hayvanlar, açlıktan çoğu zaman birbirlerinin ölülerini yiyerek hayatta kalmaya çalışıyor ve giderek vahşileşen hayvanlar saldırgan bir kimliğe bürünüyor.

İnsanlığın suçu olan dağlık bölgedeki açlığa ve ölüme terk edilen hayvanların SOKAK KÖPEKLERİ algısıyla düşmanca bir tavırla suçlu ilan ediliyor.

sokakkopekleriprofesor

Son olarak her olayı kendi yaşandığı bölge içerisinde değerlendirilmeliyiz. Bir haber okunduğunda o olayın altındaki neden sonuç ilişkisi irdelenmeli ve araştırılmalı, sonra haber ve yorum yapılmalı. Dağlık bir bölgede, insan eliyle açlığa terk edilen köpeklerle sokaklarımızı paylaştığımız köpekler bir değil. Bir köpek ölüme sebebiyet verecek şiddetle saldırıyorsa o yerde ya açlık söz konusudur ya da insanın hayvana eziyeti!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapısını Açık Gördüğü Arabaya Atlayarak Kendini Sahiplendiren Kediciköç

Kapısını Açık Gördüğü Arabaya Atlayarak Kendini Sahiplendiren Kedicik

Apartman Bahçesinde Yaşayan Kırpıkın Kulübesini Çok Gördüler Sabah Fırlattılar Akşam Çöpe Attılaröç

Apartman Bahçesinde Yaşayan Kırpık’ın Kulübesini Çok Gördüler: Sabah Fırlattılar Akşam Çöpe Attılar