in

Yozgat’ta Etkili Olan Selde Onlarca Hayvan Öldü

Yozgat’ta sabah saatlerinde etkili olan dolu yağışı ve sağanağın ardından sel oluştu. Selde onlarca hayvan hayatını kaybetti.

Yozgat’ta sabah saatlerinde etkili olan dolu yağışı ve sağanağın ardından sel oluştu. Merkeze bağlı, Kırım, Türkmensarılar, Gülyayla, Bişek köyünde hububat başta olmak üzere mercimek, nohut, ayçiçeği ekili alanlar sel nedeniyle zarar gördü.

Yozgatta Etkili Olan Selde Onlarca Hayvan Oldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

56bd936f 6598 4d4f 94c7 dedde1f298d2


Kırım köyünde sel nedeniyle köy mezarlığının duvarları yıkılırken birçok mezarda hasar oluşurken arı kovanları da kullanılamaz hale geldi. Köyde çok sayıda kümes hayvanı ile 2 de büyükbaş hayvan sel sularından öldü.
Kırım köyünde sele kapılıp ıslanan kaz ve kedi yavrusunu da vatandaş fön makinesiyle kurutarak hayata tutunmalarını sağladı.
Bölgede İl jandarma komutanlığı, İl Özel İdaresi, İl AFAD ve Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri inceleme çalışması başlattı.
Türkmensarılar köyü muhtarı Hasan Duyar, “Felaket bir yağmur yadı her yer tahrip oldu. Sulak olan arazi tamamen zarar gördü. Fasulye, soğan, hububat, arılar, su motorları, sulama boruları, hepsi zarar gördü. Yaklaşık 15 dakika yağdı bu hale geldik” dedi.
Kırım köyü sakinlerinden Ercan Yılmaz ise “Sabah saatleriyle yağmur başladı, yarım saat kadar sürdü. Köyde tamamen sel gitti. Sel beni de aldı zor tuttum kendimi. Çok büyük bir felaket yaşandı. Köyün bütün arazileri zarar gördü. Çok zor durumdayız, mezarlık duvarları, çocuk oyun alanları, su boruları hep zarar gördü. İnşaat malzemelerim su tesisat borularım hepsi gitti. 35 tane kazım vardı, 3 tane kaldı, tavuklarım, kedilerim hepsi gitti” şeklinde konuştu.

Yozgatta Etkili Olan Selde Onlarca Hayvan Oldu 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cayda Mahsur Kalan Kopegi YEDAS Personeli Kurtardi

Çayda Mahsur Kalan Köpeği YEDAŞ Personeli Kurtardı

Adalar Belediyesinin Cop Kamyonu Heybeliada Sakinlerinden Kopek Dingoyu Yaraladi

Adalar Belediyesi’nin Çöp Kamyonu Heybeliada Sakinlerinden Köpek Dingo’yu Ezdi