in , ,

Yozgatlı sokak kedileri, Yozgat Belediyesi’nin katkıları ile ev sahibi oldu

Yozgat Belediyesi, sokak kedilerinin barınması ve beslenmesi için kedi evi projesini hayata geçirdi. Belediye ekipleri 5 kedinin yaşayabileceği 20 tane kedi evini şehrin muhtelif noktalarına yerleştirdi.

Yozgat Belediyesi tarafından özel tasarımla üretilen kedi evleri, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse’nin de katılımıyla Cumhuriyet Parkına ve şehrin 20 noktasında bulunan park ve bahçelere yerleştirildi. Estetik görünümüyle dikkat çeken kedi evleri, kışın soğuktan yazın da aşırı sıcaktan sokak kedilerini koruyacak. Soğuk ve yağışlı havalarda sokakta yaşayan kedilerin daha rahat ve sıcak bir ortamda yaşamlarını devam ettirebilmesi için tasarlanan kedi evleri içerisinde mama ve su da bulundurulacak.Yozgatli sokak kedileri Yozgat Belediyesinin katkilari ile ev sahibi oldu 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

AĞIR KIŞ ŞARTLARINDAN KORUMAK İÇİN KENTİN 20 NOKTASINA KEDİ EVLERİ

Sokak kedilerini ağır kış şartlarından korumak için kentin 20 noktasına kedi evleri yerleştirdiklerini söyleyen  Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Havaların soğumasıyla birlikte kedi evlerine ihtiyaç hasıl oldu. Veterinerlik Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız proje geliştirdi. Kedilerin daha rahat ve sıcak ortamda kalması için ısı yalıtımlı 5 kedinin barınabileceği evler yapıldı. Proje kapsamında hazırlanan 20 kedi evini özellikle Kentpark, Yozgatpark, Cumhuriyet Parkı gibi halkımızın rahatlıkla ulaşacağı yiyecek bırakabilecekleri noktalara bıraktık” dedi.

Yozgatli sokak kedileri Yozgat Belediyesinin katkilari ile ev sahibi oldu 02

BARINAĞA 10 TON MAMA ALINDI

Belediye olarak sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyaçlarını da karşıladıklarını anlatan Köse, “Belediyemizin geçici hayvan barınağındaki hayvanlara da 10 tona yakın bir yem aldık. Sokak hayvanlarını da unutmadık. Yıl içinde 10 ton mama alımı yapıldı. Belediye olarak sokak hayvanlarının kışı rahat geçirmesi için elimizden gelen çaba ve gayreti gösteriyoruz” şeklinde konuştu.

Yozgatli sokak kedileri Yozgat Belediyesinin katkilari ile ev sahibi oldu 04
Yozgatli sokak kedileri Yozgat Belediyesinin katkilari ile ev sahibi oldu 03

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Getir musun bulanik ilcesindeki kedi ve kopeklere icin mama gonderdi

Getir, Muş’un Bulanık ilçesindeki kedi ve köpekler için mama gönderdi

Gumushanede Hayvanlari Koruma polisleri goreve basladi

Gümüşhane’de Hayvanları Koruma polisleri göreve başladı