in

Yolun Karşısına Geçmeye Çalışırken İki Bina Arasına Sıkışan Yavru Köpek Kurtarıldı

Bursa’nın merkez Osmangazi ilçesinde araçlardan kaçarken iki bina arasındaki boşluğa girip sıkışan 3 aylık köpek, Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çabaları sonucu kurtarıldı.

Merkez Osmangazi ilçesi Yunuseli Mahallesi’nde yolun karşısına geçmeye çalışan bir yavru köpek, araçlardan kaçtı ve iki bina arasındaki boşluğa girdi. Boşluğun daralan bölümünde sıkışan yavru köpeğin sesini duyan vatandaşlar, Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne haber verdi.

iki bina arasina sikisan yavru kopek duvar kirilarak kurtarildi 6263 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olay yerine gelen belediye ekipleri, köpeğin sıkıştığı yerde, inşaat halindeki binanın duvarını ev sahibinin izniyle kırarak genişletti. Uzun süren çalışma sonunda belediye ekipleri, köpeğe ulaşmayı başardı. Sıkıştığı yerden çıkarılan yavru köpeğe belediye ekipleri ilk olarak su verdi.

iki bina arasina sikisan yavru kopek duvar kirilarak kurtarildi 6263 dhaphoto4

Bitkin kaldığı görülen ve sıkıştığı yerden kurtulmaya çalışırken patileri kanayan köpek, Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görevli veteriner hekim tarafından ilk müdahalenin yapılmasının ardından Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne götürüldü.

iki bina arasina sikisan yavru kopek duvar kirilarak kurtarildi 6263 dhaphoto5

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğan Yaşam ve Tedavi Merkezi’nde görevli Veteriner Hekim Kadir Özdemir, yavru köpeğin sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “İki binanın duvarları arasına sıkışan yaklaşık 3 aylık yavru köpeği, belediye ekiplerimiz titiz bir çalışma ile sıkıştığı yerden kurtardı. Aç ve susuz kaldığı için halsiz düşen köpeğe serum taktık. Patilerinde oluşan yaraları kontrol ettik. Tetkikleri yapılmak üzere Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğan Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne götüreceğimiz köpeğimizi kısırlaştırdıktan sonra yasalar gereği doğal ortamına geri bırakacağız” dedi.

iki bina arasina sikisan yavru kopek duvar kirilarak kurtarildi 6263 dhaphoto7

Yavru köpeğin sıkıştığı inşaatın sahibi Murat Ceylan da “Köpeğin sıkıştığını öğrenince hiç düşünmeden belediye ekiplerine evin duvarını yıkabileceklerini söyledim. Osmangazi Belediyesi ekipleri, özverili bir çalışma ile köpeği kurtardı. Yavru bir köpeği hayata döndürdüğümüz için oldukça mutluyum” diye konuştu.

iki bina arasina sikisan yavru kopek duvar kirilarak kurtarildi 6263 dhaphoto9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İki Yavru Kedi Ayakları Kesilmiş Halde Bulunduöç

İki Yavru Kedi Ayakları Kesilmiş Halde Bulundu

Toki İnşaattına Kırlangıç Molasıöç

Toki İnşaattına ‘Kırlangıç Molası’