in

Yolda Can Çekişen Atın İmdadına Gönüllü Veteriner Hekim Koştu

Yol kenarına atıldığı tahmin edilen yaralı atın imdadına Veteriner Hekim Uluç Erkan yetişti.

Edirne’de Sarayiçi Er Meydanı’nda ölümle burun buruna olan yaralı at, gönüllü bir veteriner hekim ve zabıta ekiplerince tedavi edildi. Uzun süre yaralı halde can çekişen yaralı at ölüme terk edilmezken Veteriner Hekim Uluç Erkan’ın söyledikleri ise yürekleri dağladı.

Veteriner Hekim Uluç Erkan, başıboş atların bir yeri olması gerektiğini belirterek, “Atın yerde yaralı yattığını gördüm. Geceden beri sancılı olduğu apaçık ortada. Gaz sancısı çektiği ortada. Arabada ilaçları vardı. İşe gidiyordum. Eşim beni buraya bıraktı. Bu ilk değil. İlk de olamayacak. Bunları buraya bırakıyorlar, ölecek diye. Bu acılar içinde ölüyor. Bunun acısını 10 üzerinden 10 yaşıyor. Düşünün bağırsaklarınızda gaz var, bundan öleceksiniz. Bırakılmaması lazım. Bunlara yer yapılması lazım. Bunların bir yere toplanması, sahiplenmesi lazım. Geceden beri bu çamurun içinde yatıyor” dedi.

Defalarca başıboş yaralı atlara tedavi yaptığını açıklayan Erkan, “Defalarca atlar öldü. Ben çalıların içinde başında yattım, ağladım. Bunun çözümü yok. Bu durum benim 20’nci mi 30’uncu mu bilmiyorum. Bunlar burada ölüyor, kalıyor. Çözüm bunları bir yere götürmek” şeklinde konuştu.

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İşyeri Yanan İşletmeci İtfaiyecilerle Birlikte Köpeğini Kurtardıöç

İşyeri Yanan İşletmeci İtfaiyecilerle Birlikte Köpeğini Kurtardı

HAKİMden Bakan Fakıbabaya “Evlat” Tepkisi Evlatlarının Nasıl Kesildiğinden Haberdar Mı

HAKİM’den Bakan Fakıbaba’ya “Evlat” Tepkisi: “Evlatlarının Nasıl Kesildiğinden Haberdar Mı?”