in

Yol Kenarına Terk Edilen ‘Einstein’ Yaşama Tutundu

Rahatsızlığı nedeniyle yürüyemeyen ve sahiplerince terk edilen Einstein isimli köpek, kendisini yol kenarında bulan bir hayvansever sayesinde tedavi ettirilerek, yeniden hayata tutundu.

Ankara‘nın Çankaya ilçesinde yaşayan emekli devlet memuru hayvansever Ali Hüdaverdi, yürüme yetisini kaybetmek üzereyken bulduğu “İtalian spinoni terrieri” cinsi köpeği yaşama bağladı. Kalecik ilçesindeki köy evine giderken yol kenarında bir çeşmenin yanında terk edilmiş halde bulduğu köpeği 9 ay önce sahiplenen Hüdaverdi, uzun yıllardan beri köy evinde 4 köpek ve 5 kedi beslediğini, yolda gördüğü sokak hayvanlarını beslemek için de aracında mama ve çeşitli yiyecekler bulundurduğunu söyledi. Einstein’ın tedavi sürecinin 8 ay sürdüğünü belirten Hüdaverdi, “Bu sürede emekli maaşımdan 10 bin liradan fazla harcadım. Daha iyi olacaksa daha fazla harcamaya hazırım. Şu anda yürüyor olması bizim için tarif edilemez bir duygu” dedi. Veteriner hekim Hüseyin Solak da Einstein’ın, karma aşılarının yapılmaması nedeniyle “gençlik hastalığı” diye bilinen distemper virüse yakalandığını tespit ettiklerini belirterek, “Bu hastalık ölümcül seyreder ama çözümsüz değildir. Yeter ki bilinçli ve sabırlı bir ailenin elinde tedavi sürecini sürdürsün” dedi.

Yol Kenarına Terk Edilen Einstein Yaşama Tutundu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

abant

Son Dakika: Abant’ta 8 At Ruam Şüphesi ile Karantinaya Alındı

Büyükada’da Atlar için Ölüm Çukurları Mı Kazılıyoröç

Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan Ruam Hastalığı Taşıyan Atlar Hakkında: “Şu An Çalışmalarımız Devam Ediyor, Bir Sayı Zikretmem Mümkün Değil”