in

Yine Zonguldak, Yine Zifte Yapışan Yavru Köpek

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde zifte yapışan yavru köpek, Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin uzun uğraşları sonucu kurtarıldı. Yavru köpek tedavisi için veteriner hekime teslim edildi.

zift

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Olay, Alaplı ilçesine bağlı Aşağıdoğancılar köyü yakınlarında meydana geldi. Alınan bilgilere göre, tankerden sızan zifte yapışan köpeği gören köylüler, köpeği kendi imkanları ile kurtarmaya çalıştı. Bunda başarılı olamayan köylüler, Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinden yardım istedi.

zift5

Kısa sürede küçük köpeğin yanına gelen itfaiye erleri, yaklaşık 2,5 saat süren özenli çalışmaları sonucunda köpeği ziftten kazıyarak kurtardı. Su içirilen köpek daha sonra tedavisi için veteriner hekime teslim edildi.

zift2

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Alaplı Belediyesi İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, “Köpeğin sağlık durumu iyi. Yavru köpeğe yiyecek ve su verdik. Tedavisi için Belediye Hayvan Barınmaevi’ne teslim ettik. Veteriner hekimler köpeğin tedavisine başladı” dedi.

zift4

Daha önce de Ereğli’ye bağlı Ormanlı beldesinde zifte yapışan yavru köpek, Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince kurtarılmış, 4 aylık tedavi süresi sonrasında iyileşen köpek, sahiplendirilmişti.

zifteregli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ramazanrisaleleri2

‘Hocam, Hayvanlara Tecavüz Orucumuzu Bozar mı?’

onecıkan 5

Sokaktaki Hayvan Dostlarımız İçin ‘Sosyal Yuva’ Uygulaması