in

Yine Otobüs Bagajı Yine Köpek Ölümü!

Son zamanlarda sıkça yaşanılan şehirler arası ulaşımda hayvan ölümlerine maalesef bir yenisi daha eklendi. Hayvan sahipleri ne otobüslerde ne feribotlarda ne de uçaklarda hayvanlarıyla gönül rahatlığıyla seyahat edebiliyor. Maalesef durum böyleyken, çocuğunuzu teslim etmeyeceğiniz yerlere hayvanlarınızı da teslim etmeyin.

Barınaktan sahiplendiği köpeği Odin ile Bursa’dan Kayseri’ye gitmek isteyen Merve Işıktaş bir otobüs firmasından köpeğin inde olduğunu belirterek bilet aldı.  Ancak Işıktaş’ın iddiasına göre, bilet aldığı sırada köpeğe sakinleştirici verildiği takdirde yolcu  kısmında seyahat edebileceğini söyleyen görevlilere rağmen şoför, hareket saati geldiğinde köpeğin bagaja konulması gerektiğini söyledi.

Yine Otobüs Bagajı Yine Köpek Ölümü!

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Işıktaş olayı şöyle anlatıyor:

“Hareket saati geldiğinde şoför aşağıya koymam gerektiğini yolcuların köpekle seyahat etmek istemediklerini söyledi. Gitmek istemediğimi ve bilet iademi istediğimde başka otobüs bulamayacağımı bir çok kez bu şekilde hayvan taşıdıklarını bölmenin hava aldığını ve içimin rahat olması gerektiğini söylediler. Kabul ettim. Bursa’dan Eskişehir otogara geldiğimizde yolcu almak için otogarda durduk. Odin’e bakmak istedim 2 dakika gösterdiler. Odin’in terlediğini içinin rahat etmediğini ve inmek istediğimi söyledim fakat
Zamanlarının olmadığını 1 saat sonra Sivrihisar da mola vereceğini orada ineceğini söylediler. Apar topar araba hareket etti. İçeride şoförle olan konuşmamızda şoför sürekli beni Odin’e bir şey olmayacağına inandırmaya çalıştı
Sivrihisarda mola verdiğimizde odinin melek olduğunu gördüm. Firma yetkilisini aradım ve durumu bildirdim jandarma gelene kadar odinin fotoğraflarini çekip veterinerimize gösterdim
Veterinerimiz terlemesi ve ağzının açık kalmasının sebebinin havasızlıktan olduğunu söyledi ama ne firma çalışanları ne de yetkililer bunu kabul etti. Sürekli insanların öldürüldüğü bu dünyada bir köpek için beklememizin ağlamamızın saçma olduğunu savundular.
Jandarmaya tutanak tutturacağını ve şikayetçi olacağını söylediğini kaydeden Işıktaş, ‘ Bunun için otobüsün beklemesi gerektiğini belirttim. Firma bunu kabul etti. Jandarma gecikince çirkinleşmeye başladılar ve (Bir sürü insan ölüyor. Sen bir köpek için ağlıyorsun. Hepimiz bunun için bekliyoruz. İşimiz, gücümüz var’ dediler. Firmaya da bunu ilettiğimde aynı şeyi söylediler. İşte (Bir sürü asker, Müslüman ölüyor. Sen bir köpek için insanları alıkoyuyorsun? denildi. Jandarma geldiğinde şoför ve muavinin köpek bilgileri alındı. Onlar sonra yola devam etti. Ben de ifade verdikten sonra Sivrihisar Belediyesinin ekipleri geldi. Köpeğimin kireçlenip gömülmesi gerekiyormuş. Bu şekilde yaparak gömdük. Sonrasında ben Kayseri’ye döndüm. Olayla ilgili suç duyurusunda bulundum. Şuanda konu, basit mala zarar vermek olarak geçiyor. İlk dava sonrası durumu öğrenip manevi tazminat davası da açacağım. Manevi tazminat davasını kazanırsam onun 1 kuruşuna bile dokunmadan ya bir barınağa bağış yapacağım ya da sokak hayvanları için bir kliniğe fon olarak vereceğim. Artık başka hayvanlar zarar görmesin. İnsanlar köpeğin, kedinin, kuşun nefes aldığının farkına varsın. Köpek sahiplerinin de seyahat etmesi gerekiyor. Buna göre otobüslerde bir bölüm olsun?”

Benzer bir olay geçtiğimiz ay meydana gelmişti. Yine köpek sahibi, “bir şey olmaz” diyen muavine güvenip köpeğini bagaja vermeyi kabul etmişti. Lütfen köpeğinizi otobüslerde bagaja, feribotlarda ise kazan dairesi gibi personelin önerdiği ancak hayvanlar için sağlıksız olan yerlere teslim etmeyin. Aracınız yoksa hayvanınız ile seyahat neredeyse imkansız. Otobüs şirketleri ve yetkililerin, hayvan sahiplerini ve hayvanlarını mağdur etmeyecek şekilde bir prosedür oluşturması gerekiyor.

Otobüs Bagajına Konulan Köpek Hayatını Kaybetti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sir Whines A Lotöç

Kapı Arasından Yakaladığı Paralar ile Küçük Bir Servet Yapan Para Sever Kedi

Pendikte Bir Köpek İnşaat Şantiyesindeki Asansör Boşluğuna Biriken Suyun İçine Düştüöç

Pendik’te Bir Köpek, İnşaat Şantiyesindeki Asansör Boşluğuna Biriken Suyun İçine Düştü