in

Yine Bir Hayvan Cinayeti: 5 Yavru Köpek Ölü Bulundu 4’ü Kayıp!

Hayvan cinayetleri bitmiyor! Kötü haber bu Antalya’dan geldi… Parkta bir gün önce besledikleri 11 yavrudan 5’ini ölü halde bulan hayvan dostları diğer 4 yavrunun da kayıp olduğunu bildirdi.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi’nde bir parkta 11 köpek yavrusunu besleyen hayvan dostları karşılaştıkları manzara karşısında dehşete düştüler.

Hayvanseverlerden Duygu Nebioğlu, 11 yavrudan 5 köpeği ölü halde bulduklarını, 4’ünün de ortada olmadığını belirledi. Bir gün önce besledikleri yavruları yan yana ölü halde bulan hayvanseverler büyük şok yaşadı. Veteriner kliniğine götürülen köpeklerin zehirlendiğini ileri süren hayvanseverler, yavruları daha sonra gömdü.

Mahalledeki mezarlıkta 5 ay önce 11 tane köpek yavrusu doğduğunu belirten Duygu Nebioğlu, yavrularla beraber toplam 30 tane sokak hayvanını beslediklerini kaydetti. Nebioğlu, “Bu köpeklerle çok az insan ilgileniyor. Biz dernekler olarak, hayvanseverler onlara yerler yaptık. Bu hayvanlar bu noktaya kadar taşındılar, bu noktadan sonra ise sıkıntı yaşamaya başladık” dedi.

köpek yavruları ölü

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bazı mahalle sakinlerinin köpeklerin beslenmesine tepki gösterdiğini iddia eden Nebioğlu, “Dün akşam ise buraya geldiğimizde bir hayvanın can çekiştiğini, 4 tane hayvanın da öldüğünü gördük. Gece bir işlem yapamadığımız için sabah hayvanları topladık ve boş bir araziye gömdük. Yaklaşık 5 tane yavrumuz da kayıp. Köpeklerle ilgilendiğimize dair görüntülerimiz var, şahitlerimiz var. 2 aylıkken onları fark edip beslemeye başladık” ifadelerini kullandı.

Nebioğlu, köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğünü ileri sürerek, “Çok üzgünüz. Biz artık yasanın çıkmasını istiyoruz. Tüm dünyada hayvanlara olan şiddetin artık son bulmasını istiyoruz. Olayın araştırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

BUNU YAPANLAR BULUNSUN

Hayvansever Safiye Çakmaklı da köpeklerin parkta büyüdüğünü kaydederek, “4 tanesi de şu anda kayıp. Onların da zehirlendiğini ve uzaklaşarak öldüğünü düşünüyorum. İki yavrumuz kaldı. Bu hayvanlara çok emek verildi. Bunu yapanların bulunmasını istiyorum. Hayvanlarımızın hepsi çok sağlıklı” dedi.

Ajanimo’dan Hayvana Şiddet “Suç mu Kabahat mi?” Araştırması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kargayı boynundan iple astılar ÖÇ

Pendik’te Vahşet: Kargayı Boynundan İple Astılar!

Balkonda Mahsur Kalan 3 Yavru Kedi Kurtarıldıöç

Balkonda Mahsur Kalan 3 Yavru Kedi Kurtarıldı