in

Yılmaz Morgül: Kürkü Hayvanlar Giyer

Yılmaz Morgül kürk giyenlere tepki gösterdi..

Yılmaz Morgül, önceki gün Zorlu Alışveriş Merkezi’nde arkadaşlarıyla dolaştı. Kabanının polyester kumaş olduğunu vurgulayan şarkıcı, “Kürk giymiyorum, giyeni de şiddetle kınıyorum. Bununla ilgili fikirlerimi daha önce de açıkladım. Kürkü hayvanlar giyer” diyerek, yeni bir polemiğin fitilini ateşledi.

Yılmaz Morgül geçtiğimiz günlerde Bülent Ersoy’un kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı’na bağışlayacağını açıklamasına sert tepki göstermişti.

Şarkıcı, “Gidip alışverişe 60 bin TL, kürke 40 bin TL verenler, hava atanlar vardı. Bülent Ersoy’dan bahsediyorum. Sonra gidip ‘Asgari ücret alanlara üzülüyorum’ diyor. Gitmiş Türkan Saylan Vakfı’na kürk bağışlamaya çalışıyor. Kadınlara, çocuklara, hayvanlara yapılan tüm şiddetlerin karşısındayım. Gerçekten öyle bir niyeti olduysa bütün malını mülkünü o vakfa devretseydi ya da bıraksaydı. Dalga geçer gibi hayvanların katledilerek elde edilen kürklerini satacakmış.

Orası öyle bir dernek değil. O dernek insanlara her türlü şiddetin karşısında olan bir dernek. Şova yönelik bir konuşma olduğunu kabul ediyorum. İyi niyetli olduğuna inanmak istemiyorum” demişti.

Kaynak: Posta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Hafta Icerisinde 10un Uzerinde Sahipli ve Sahipsiz Kopek Zehirlenerek Olduruldu

1 Hafta İçerisinde 10’un Üzerinde Sahipli ve Sahipsiz Köpek Zehirlenerek Öldürüldü

Ozgurluge Kanat Cirpmak icin Ilkbahari Bekliyorlar

Özgürlüğe Kanat Çırpmak için İlkbaharı Bekliyorlar