in

Yıllarca Karnındaki İşkence Aletiyle Yaşayan Ayı Caesar’ın Kurtuluşu

Hayvanlara yapılan işkenceler son bulmuyor. Çin’de ilaç malzemesi üreten çiftlikte bir ayıya yapılan işkence dehşetin boyutunu gözler önüne serdi!

Caesar adlı ayı yaşamının yarısını cehennem gibi bir yerde geçirdi. Dişi ayıya, geleneksel Çin ilacının malzemelerini üreten bir çiftlikle bakılıyordu. Kendisine yapılan işkenceler sonrası, safra kesesinden çıkarılan safra ile çiftlik sahipleri ilaca malzeme sağlıyorlardı. Ayıyı yakalayan çiftlik sahibi ayıyı 24 saat susuz bırakıyor, karnına metal bir işkence aleti geçiriyor ve küçük bir odaya hapsediyorlardı. Hayatının geri kalanı böyle geçeceğe benzeyen ayı Caesar, bölgedeki hayvanseverler sayesinde serbest bırakıldı.

ayi-cesar-iskenceye-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çin’deki diğer ayılar gibi Caesar da bu dünyada cehennemi yaşayanlardan. Küçük bir odada karnında metal işkence aletiyle yaşamaya mahkum edildi. Daha da kötüsü işkence aletinden dolayı vücudunun belirli yerlerinde yaralar oluştu. Safra kesesinden alınan safra ile üzerinden para kazanıldı.

ayi-cesar-iskenceye-4

Caesar’ı kurtaran hayvanseverlerden oluşan organizasyon olan Animals Asia, “Hayatımızda gördüğümüz en kötü işkence türüydü” dedi.

Maruz kaldığı işkence sonrası Caesar sağlığı çok kötüye gitmişti ve yaşaması tamamen şans eseriydi. Karanlıkta, umutsuzca günlerce geçiren Caesar’ın hayatı 2004’te Animals Asia adlı organizasyon tarafından değiştirildi.

ayi-cesar-iskenceye-2

Kurtarıldığında sağlığı kötüydü ve psikolojisi bozulmuştu. Animals Asia sayesinde ise kısa sürede işkence aletinin neden olduğu yaralardan kurtularak sağlığına kavuştu.

Bugün, dişi ayının gücü yerinde ve diğer yetişkin dişi ayılar gibi harika tüyleri var.

ayi-cesar-iskenceye-1

Caesar’ın yaraları sabırlı bekleyiş ardından düzeldi ve dişi ayı artık son derece güzel görünüyor. Caesar tam olarak 271 kilogram ağırlığında ve son derece kaslı bir dişi ayı.

Caesar’ın hikayesi mutlu sonla bitse de, hala dışarıda bir yerlerde hayvanlar benzer muamelelere maruz kalıyorlar. Çin’de toplamda 10.000 ayının işkenceye maruz kaldığı tahmin ediliyor. Umarız ki Caesar’ın hikayesi diğer bütün hayvanseverleri harekete geçirir ve daha fazla önlem alınır.

Kaynak: tr.newsner.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dolunay barınaksahnesi

Dolunay Dizisinden “Köpeklere Fısıldayan” Duyarlılık

dog tooth brush 758x426

Köpeklerde Diş Dökülmesi Nedenleri