in

Yılkı Atları ve Sokak Hayvanlarının Karnı Doyuruldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Tarsus’a bağlı Gülek Karboğazı mevkinde kar ve soğuk nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yılkı atları, yaban hayvanları ve sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi için doğaya yem bıraktı.

Büyükşehir ekipleri, Tarsus’un kırsal bölgelerinde yer alan Gülek Mahallesi Karboğazı bölgesinde başta yılkı atları olmak üzere kuşlar, diğer yaban hayvanları ve sokak köpekleri için belirlenen noktalara yem bıraktı.

Yılkı atları ve Sokak Hayvanlarının Karnı Doyuruldu2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bayat ekmekler hayvanlara yiyecek oldu

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Tarsus Doğa Parkı ekipleri, yiyecek bulmakta zorlanan atlara saman ve besi yemi, yabani kuşlara buğday ve mısır bırakırken, Mersin Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasından getirilen bayat ekmekler ile kedi ve köpek mamalarını da gerekli yerlere bırakarak hayvanları besledi.
Yem bırakma işlemlerinin belirli aralıklarla devam edeceğini söyleyen ekipler, yabani hayvanlarla ilgili vatandaşlardan ve muhtarlardan gelen her türlü ihbarı değerlendirerek anında müdahale ettiklerini belirtti.

Yılkı atları ve Sokak Hayvanlarının Karnı Doyuruldu1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şişlinin En Büyük Kitabevinin Hissedarları Sokak Hayvanlarıöç

Şişli’nin En Büyük Kitabevinin Hissedarları Sokak Hayvanları

Sorgun’lu Minik Öğrencilerden Kedi ve Kuşlara Yuvaöç

Minik Öğrencilerden Kedi ve Kuşlara Yuva