in

Yılın İlk 3 Ayında 300 Sokak Hayvanı Sahiplendirildi

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, yılın ilk 3 ayında 300 sokak hayvanının sahiplendirildiğini açıkladı.
3 Ayda 300 Sokak Hayvanı Sahiplendirildi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım vetedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, yılın ilk 3 ayında 300 sokak hayvanını sahiplendirdi. 04 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde açıklama yapan Sokak Hayvanları Kliniği Veteriner Hekimi Emine Dangal, sokak hayvanlarının özel bir günle anılmasının güzel olduğunu kaydederek, “Bir gün değil her gün onların farkında olmalıyız” demişti.

Hizmete girdiği günden bu yana sokak hayvanlarının tedavi ve bakımlarını yaparak, barınmalarını sağlayan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, yılın ilk 3 ayında 300 sokak hayvanını sahiplendirdi. Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği, sokak hayvanlarına şefkat elini uzatmaya devam ediyor. Sokak hayvanlarının bakım ve tedavilerini yapan klinik ayrıca sokak hayvanlarını sahiplendirerek sıcak bir yuvaya da kavuşmalarını sağlıyor. Sokak Hayvanları Kliniği bu kapsamda, yılın ilk 3 ayında 300 sokak hayvanını sahiplendirdi.

3 ayda 1000’in üzerinde operasyon yapıldı

3 Ayda 300 Sokak Hayvanı Sahiplendirildi-2

04 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü‘nde olduklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği Veteriner Hekimi Emine Dangal, “Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak yılın her günü sokak hayvanlarına sahip çıkıyor ve tedavilerini gerçekleştiriyoruz. Böyle bir günle farkındalık yaratılması çok önemli ama bunu sadece bir günle sınırlandırmamalıyız. Bir gün değil her gün sokak hayvanlarının farkında olmalıyız” dedi. Kliniğin hizmete girdiği günden bu yana pek çok hayvanın kısırlaştırma, tedavi, aşılama işlemi ile sahiplendirilmesini sağladığını belirten Dangal, “Bu yıl 3 ayda 300 civarında sokak hayvanını sahiplendirdik. Ayrıca 1.000’in üzerinde sokak hayvanına operasyon yaptık” açıklamasını yaptı.

Sokak hayvanlarına zarar vermeyin

3 Ayda 300 Sokak Hayvanı Sahiplendirildi-3

Sokak hayvanları konusunda duyarlılığın çok önemli olduğunu vurgulayan Dangal, “Sokak hayvanlarını sevmiyor olabilirsiniz ama zarar vermeyin. En güzel şey budur. Siz onlara zarar vermezseniz onlar size hiçbir zaman zarar vermezler” diyerek, vatandaşların yaralı sokak hayvanları ihbarı için hafta içi call skype logo0 (258) 268 00 81 numaralı telefonu, akşam ve hafta sonları için ise ALO 153’ü aramalarını istedi. Saldırgan hayvanlar için de yardımcı olduklarına dikkati çeken Dangal, “Mümkün olduğunca onları alıp, rehabilite etmeye çalışıyoruz. Sokak hayvanları hepimizin sorumluluğunda olan canlılardır” dedi.

Kaynak: haberdenizli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10sorudakopekleri

10 Soruda Köpekler Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bu Fosilin Hangi Hayvan Türüne Ait Bilinmiyor Ajanimo 1

Bu Fosilin Hangi Hayvan Türüne Ait Bilinmiyor