in

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Köpeği Ezerek Öldüren Şoför ile İlgili Suç Duyurusunda Bulunuldu

Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, Davutpaşa Kampüsü’nde bir köpeği ezerek öldüren şoförün kimliğinin açıklanmasını ve adli makamlarca cezalandırılmasını istiyor.

4 Mayıs 2019 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü İnşaat Fakültesi önünde 15:10 sularında İETT 34SE484 Plakalı Otobüsü kullanan şoför, bakımı üniversite öğrencileri tarafından yapılan bir köpeğe çarparak ölümüne sebebiyet verdi.

Şoförün köpeği ezdikten sonra tekrar geri gelerek bir daha hayvanı ezmesi, otobüsteki öğrencilerin duruma tepkisiz kalması olayı öğrenenlerinin tepkisini çekti.

Olaya tanık olan öğrenciler olay yerine trafik polisi çağırdı. İddialara göre şahıs daha sonra tekrar üniversiteye gelerek olayın görüntülerine ulaşmaya çalıştı.

Yıldız Teknik Üniversitesi Hayvan Hakları Kulübü öğrencileri başta olmak üzere birçok kişi şoförün cezalandırılması ve kimliğinin tespiti için CİMER’e başvurdu. Yapılan başvuru sonrası İstanbul Otobüs İşletmeleri A.Ş. tarafından şahsa 250 tam bilet yani 650 TL ceza kesildiği belirtildi.

Kimliği hala paylaşılmayan şahıs için Yıldız Teknik Üniversitesi Hayvan Hakları Kulübü öğrencileri ve İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezi avukatları suç duyurusunda bulundu.

Öğrenciler şoförün adalet karşısında yargılanamasını ve kimliğinin açıklanmasını istiyor.

Ragdoll Kedi Cinsi Ve Özellikleri

Yaşlılığın Tadını Çıkaran 30 Köpüş