in

Yıldız Teknik Üniversitesi Hayvan Hakları Kulübü Öğrencileri Sponsor Desteği Bekliyor

Yıldız Teknik Üniversitesi Hayvan hakları kulübü (HayHak) öğrencileri, düzenleyecekleri ödül töreni için sponsor desteği arıyor. Bu güzel öğrencileri bulunan kulübü daha yakından tanıyalım.

Yıldız Teknik Üniversitesi HayHak kulübü, öğrenciler tarafından 2014 yılında kuruldu. Kuruldukları tarihten bu yana başarılı çalışmalara imza attılar.

ytu3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gönüllü öğrenciler kampüs içerisinde yaşamını sürdüren 150 köpek, 100 kedi, 20 su kaplumbağası, karga papağan gibi bir çok hayvanın temel ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

14725557_619293624940214_744074422437768938_n

HAYTAP ve WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)‘nin desteğiyle Kasım ayında gerçekleştirilecek olan “Türkiye’nin en büyük Yaban Hayatı İlk Yardım Eğitimi” ünvanını alacak, sertifikalı eğitim programı için kulüp üyeleri ve İstanbul Üniversitesi Vaşak Kulübü ile birlikte çalışmaya başladılar.

ytu1

Kampüs içindeki hayvanlar için kulübe yapan öğrenciler, düzenli olarak barınakları ziyaret ediyor.

YTÜ

Evcil hayvan ilk yardım eğitimi, hayvan korkusunu yenme pikniği gibi birçok konuda etkinlik düzenliyorlar.

YTÜ

 

Bu güzel yürekli öğrencilerin son projesi ise bir ödül töreni. 26 Mayıs 2017 tarihinde YTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Konferans Salonu’nda Umut Ödülü Töreni etkinliği gerçekleştirilecek.

ytu2

Umut Ödülü Töreni etkinliği, geçtiğimiz yıl hayvan dostlarımıza yaptıkları iyilikler ve yardımlar ile güzel bir şekilde gündeme gelmiş olan ve önümüzdeki senelere umutla bakmamızı sağlayan kişilere ödül verilecek olan bir etkinlik. Etkinlik minimum 300 kişinin katılımı ile gerçekleşecek olup 20 kişiye ödül verilecek.

Etkinlik, içimizdeki sosyal sorumluluk ve yardım etme bilincini en üst seviyeye çıkarmayı ve insanları buna teşvik etmeyi hedefleyen bir etkinlik.  Ayrıca Türkiye’de ilk kez bu alanda yapılacak öğrenci ödülleri etkinliği olacak ve gelenekselleştirilerek her sene gerçekleştirilmeye devam edecek.

ytu6

Yaptıkları etkinlikler ve çalışmalarla kampüs içinde yaşayan canların meleği olan bu öğrenciler düzenleyecekleri bu ödül töreni için sponsor desteği arıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Depositphotos 9202690 m 2015 1 758x426

Köpeğiniz Horluyorsa Dikkat!

cat care litter box problems main image1 0 758x426

Yoksa Kediniz Çiş Yaparken Miyavlıyor Mu?