in

‘Yılda 4 Milyon Kedi Yiyorlar!’

Çin’de oraya çıkan ve bütün dünyayı etkisi altına alarak binlerce insanın hayatını kaybetmesine yol açan COVID-19’dan sonra Çin’in gıda tüketimi ve yaşam tarzlarına yönelik eleştiriler de giderek artıyor.

İlk olarak Çin’de ortaya çıkan ve bütün dünyayı etkisine alan pandemik hastalık COVID-19, insanlığa tehdit olmaya devam ediyor. Dünyanın büyük bir bölümü Çin’in gıda tüketimi olmak üzere hayat tarzına yönelik eleştirilerini artırarak sürdürüyor.

NEFES ALMAKLA GÜNDE 21 SİGARA İÇMEK ARASINDA FARK YOK!

Pekin’de hava öylesine kirli ki, bir gün boyunca bu şehirde nefes almakla günde 21 sigara içmek arasında pek de bir fark yok. Çoğu zaman şehir sis bulutunun altındayken, insanlar maskelerle dolaşmak durumunda.

YILDA 4 MİLYON KEDİ YİYORLAR!

Vahşi hayvan pazarlarının bulunduğu Çin hakkında iddia edilen en ilginç bilgilerden birisi de Çinlilerin her sene yaklaşık 4 milyon kedi yedikleri.

COVID-19 ile birlikte dünyanın dört bir yanından gelen tepkiler üzerine Çin’de kedi ve köpek eti yenmesi ‘kısmi’ olarak, yani bazı kentlerinde, yasaklanmıştı.

Uluslararası hayvan hakları derneği PETA da yaptığı resmi açıklama ile virüs salgınının çıkış noktası olarak gösterilen vahşi hayvan pazarları hakkında “Bir pandemiyi daha riske alamayız. Tüm hayvan pazarları kapanmalı” diyerek uyarmıştı.

YILDA 45 MİLYAR YEMEK ÇUBUĞU

Çinliler her yıl ortalama olarak 45 milyar yemek çubuğunu kullanarak yemeklerini yemektedir.

ÇİN HAKKINDA RAPOR HAZIRLANDI

İngiliz dış politikası düşünce kuruluşu Henry Jackson Derneği, dünyayı etkisi altına alan COVID-19’dan Çin’i sorumlu gösterdiği bir rapor hazırladı. Raporda; Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslararası Sözleşmesi’nin 12. maddesini ihlal ederek tehlikeli viral konakçı türlerin insanların tüketimi yasaklamadığına da vurgu yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ebabil kuşu

1 Saat Boyunca Kendine Su Veren Okul Çalışanın Yanından Ayrılmayan Bitkin Haldeki Ebabil Kuşu

2 Gündür Asılı Kaldığı Yerde Kurtarılmayı Bekleyen Güvercin Sonunda Kurtarıldıöç

2 Gündür Asılı Kaldığı Yerde Kurtarılmayı Bekleyen Güvercin Sonunda Kurtarıldı