in

Yıkım Kararı Çıkan Egemen Apartmanı’ndan 2 Kedi Kurtarıldı

İzmir’de 30 Ekim’de meydna gelen 6.9 şiddetindeki deprem sonrası 114 kişi hayatını kaybetti. Yüzlerce insan ve hayvan enkaz altında kaldı. Yıkım kararı alınan ağır hasarı apartmanlarda mahsur kalan hayvanlar için kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bu apartmanlardan biri olan Egemen Apartmanın’da da dün gece 2 kedi kurtarıdlı.

İzmir’de meydana gelen deprem sonrası ağır hasar alan Egemen apartmanında kedi ve kuşlar mahsur kalmıştı. Yıkım kararı alınan aprartmanda hayvanları kurtarma çalışmaları sürüyor. Dün yapılan çalışmalarda bir muhabbet kuşunun cansız bedenine ulaşıldı. Apartmanda mahsur kalan 3 kedinin yerinin tespiti içi drone ile çalışma yapıldı. Kedilerden birinin insanı itfaiye eri ile birlikte, itfaiye merdiveni ile daire penceresinden kedisine ulaşmaya çalıştı. Ancak kedi ortaya çıkmadı.

https://www.instagram.com/p/CHNzCv0Bz_Q/

Yakalama Kafesleri ile 2 Kedi Kurtarıldı

Gönüllüler ve arama kurtarma ekipleri çareyi kapan kurmakta buldu. Daire içine bırakılan kapanlar işe yaradı. Dün gece 2 kedi yakalama kafesleri sayesinde kurtarıldı. Kedilerin sahipleri büyük sevinç yaşadı. Şu an apartmanda Salem adlı bir kedi daha kurtarılmayı bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursada Bir Garip Kopek Kaybolma Olayi

Bursa’da Bir Garip Köpek Kaybolma Olayı

Sokak Hayvanlari icin Konulan Mamalari Calan Hirsizi Beyzbol Sopasiyla Dovdu

Sokak Hayvanları için Konulan Mamaları Çalan Hırsızı Beyzbol Sopasıyla Dövdü